Zdrowie osób niepełnosprawnych

Dyskutujemy o sposobach na dobre zdrowie: diecie, aktywności fizycznej, metodach na zachowanie odporności, lekarzach i nie tylko. Dołącz do nas.
Awatar użytkownika
czarna
Posty: 246
Rejestracja: 01 mar 2019, 16:01

Zdrowie osób niepełnosprawnych

Post autor: czarna »

Jak prawidłowo dbać o zdrowie i dobre samopoczucie osób niepełnosprawnych?
Awatar użytkownika
selenia
Posty: 5
Rejestracja: 12 kwie 2019, 17:16

Re: Zdrowie osób niepełnosprawnych

Post autor: selenia »

Nie mam wiedzy w tym zakresie. Ciekawe co inni doradzą tutaj.
Na samotność człowiek skazuje się sam, usprawiedliwiając ten czyn trudnościami w kontaktach z innymi ludźmi
Awatar użytkownika
belzebubek
Posty: 10
Rejestracja: 25 mar 2019, 13:46

Re: Zdrowie osób niepełnosprawnych

Post autor: belzebubek »

Wszystko zależy od rodzaju niepełnosprawności. Moja mama miała udar, czego efektem jest porażenie lewostronne, a tym samym niepełnosprawność. Mam jednak nadzieję, że mama wróci do pełnej sprawności, lekarz zapisał jej lek Pradaxa, który podobno zapobiega zatorom i zakrzepom. Z dnia na dzień widać poprawę u mamy, oby tak dalej.
Awatar użytkownika
Arkadiano
Posty: 5
Rejestracja: 08 maja 2019, 19:11

Re: Zdrowie osób niepełnosprawnych

Post autor: Arkadiano »

Bardzo fajny wątek zacząłeś. Wielu ludziom może się to przydać.
Po raz kolejny udało nam się zniszczyć coś, czego nie potrafiliśmy stworzyć.
Awatar użytkownika
ramsaybolton
Posty: 550
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:16

Re: Zdrowie osób niepełnosprawnych

Post autor: ramsaybolton »

Zgadzam się z tym, że wszystko zależy od stopnia niepełnosprawności. Każda osoba zapewne potrzebuje spersonalizowanej pomocy. Ja ostatnio szukałam informacji na temat leku Atimos cena , ponieważ moja mama ma przewlekłą i ciężką astmę oskrzelową, a to ma być jej nowa terapia. Mam nadzieję, że tym razem jej to pomoże na dłużej.
Awatar użytkownika
Internetowa
Posty: 226
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:28

Re: Zdrowie osób niepełnosprawnych

Post autor: Internetowa »

Z tego co wiem to profesjonalną opiekę nad osobami starszymi i wymagającymi pomocy zapewnia Dom Seniora pod Topolami https://podtopolami.eu Świadczą usługi polegające na opiece, karmieniu, zmianie opatrunków, podawaniu leków, pomocy w higienie osobistej, sprzątaniu, gotowaniu, robieniu zakupów, pielęgnacji osób chorych i niepełnosprawnych, przewożeniu do lekarza czy rehabilitację. Co wiecej panuje tam rodzinna atmosfera- moja ciocia ktora tam przebywa jest bardzo zadowolona
Awatar użytkownika
yerba
Posty: 161
Rejestracja: 22 maja 2019, 12:14

Re: Zdrowie osób niepełnosprawnych

Post autor: yerba »

Wiele osób starszych zmaga się z różnymi chorobami, które w jakimś stopniu także robią z nich osoby niepełnosprawne. Wymagają one wtedy częściowej lub stałej opieki, bo same nie są w stanie funkcjonować. Wtedy warto jest zastanowić się nad wynajęciem opiekunki dla takiej osoby. U nas niestety to zajęcie nie cieszy się jeszcze popularnością, jednak w Niemczech ciągle wzrasta zapotrzebowanie na takie osoby. Mam wielką nadzieję, że dotrze to również do nas. Ostatnio tutaj https://care4you24.eu/czy-praca-opiekunki-jest-trudna/ znalazłam ciekawe wiadomości dotyczące pracy takiej osoby.
Awatar użytkownika
Winiett
Posty: 221
Rejestracja: 15 sie 2019, 14:37

Re: Zdrowie osób niepełnosprawnych

Post autor: Winiett »

Na pewno tu wiele zależy od rodziny takich osób, to ona często bierze na swoje barki opiekę nad takimi osobami. Jeżeli będziecie potrzebować pomocy do takich zadań to zerknijcie sobie na https://www.brandvital.eu/wypozyczalnia ... litacyjne/ W tej firmie będziecie mogli liczyć na profesjonalne meble, urządzenia niezbędne do opieki nad osobami chorymi, niepełnosprawnymi. Znajdziecie tu schodołazy, łóżka rehabilitacyjne, wózki inwalidzkie i wiele innych propozycji. Mają tu sprzęt zarówno na sprzedaż jak i wynajem.
Awatar użytkownika
yennefer
Posty: 56
Rejestracja: 25 lut 2020, 21:41

Re: Zdrowie osób niepełnosprawnych

Post autor: yennefer »

belzebubek pisze: ↑30 kwie 2019, 23:53 Wszystko zależy od rodzaju niepełnosprawności. Moja mama miała udar, czego efektem jest porażenie lewostronne, a tym samym niepełnosprawność. Mam jednak nadzieję, że mama wróci do pełnej sprawności, lekarz zapisał jej lek Pradaxa, który podobno zapobiega zatorom i zakrzepom. Z dnia na dzień widać poprawę u mamy, oby tak dalej.
Moja babcia również miała udar. Od tego czasu sporo dowiedziałem się na ten temat. Nie licz na to, że poprzez podanie leku przeciwzakrzepowemu twoja mama wróci do sprawności. On po prostu zapobiega kolejnym udarom. Jeśli chcesz, żeby mamie się polepszyło, powinnaś załatwić jej rehabilitację. U mojej babci już widać poprawę. Widać, że to rehabilitant z powołania. Pomógł nam dobrać babci ortezę, która pomaga nauczyć się na nowo chodzenia. To ToeOff 2.0 https://www.ortocentrum.com.pl/ortotyka ... pe/toe-off. Sprawdź sobie, bo wam też z pewnością się przyda. To ważne, żeby nie nabrać złych nawyków. Ta proteza pozwala tego uniknąć.
Śliwkkkaa

Re: Zdrowie osób niepełnosprawnych

Post autor: Śliwkkkaa »

A jak wygląda opieka nad osobą, która miała udar mózgu. Czy w opiece nad taką osobą poradzi sobie osoba bez specjalnego przygotowania w branży medycznej czy jednak trzeba postawić na pielęgniarkę lub opiekunkę medyczną?
Awatar użytkownika
mikela
Posty: 51
Rejestracja: 01 paź 2019, 9:15

Re: Zdrowie osób niepełnosprawnych

Post autor: mikela »

My ostatnio mieliśmy dość duze problemy zdrowotne z babcią, dlatego padło na dom seniora http://podtopolami.eu Wiem, że zapewniają tam profesjonalną opiekę pielęgniarek i lekarzy, komfortowe warunki mieszkalne, fizykoterapię, psychologa, wiec naprawdę jest ok.
Awatar użytkownika
kasiakowa06
Posty: 278
Rejestracja: 07 cze 2019, 14:54

Re: Zdrowie osób niepełnosprawnych

Post autor: kasiakowa06 »

Śliwkkkaa pisze: ↑26 wrz 2020, 2:54 A jak wygląda opieka nad osobą, która miała lekarzebezkolejki.pl//blog/udar-niedokrwienny-czym-jest-i-jak-sie-go-leczy/w-964]udar mózgu . Czy w opiece nad taką osobą poradzi sobie osoba bez specjalnego przygotowania w branży medycznej czy jednak trzeba postawić na pielęgniarkę lub opiekunkę medyczną?
To już poważny temat. Dobra fizykoterapia i osteopatia powinny być tu pomocne. Tu masz odpowiedź, dlaczego warto zahaczyć o osteopatię: https://www.stillacademy.pl/czym-jest-osteopatia/

Obrazek
ODPOWIEDZ