wzrost i waga dziecka

Dyskutujemy o sposobach na dobre zdrowie: diecie, aktywności fizycznej, metodach na zachowanie odporności, lekarzach i nie tylko. Dołącz do nas.
Awatar użytkownika
kasjopeja
Posty: 115
Rejestracja: 21 sty 2020, 10:53

wzrost i waga dziecka

Post autor: kasjopeja »

Heeej, gdzie znajde siatki centylowe? chciałam sprawdzić czy mój maluch rozwija się prawidłowo :)
Awatar użytkownika
chylka
Posty: 165
Rejestracja: 17 gru 2019, 16:49

Re: wzrost i waga dziecka

Post autor: chylka »

możesz sobie na https://bioaronsystem.pl/siatki-centylo ... a-dziecka/ sprawdzić :) tam te siatki są naprawdę fajnie przygotowane i można w nich sprawdzić rozwój dziecka :)
Awatar użytkownika
spirit
Posty: 65
Rejestracja: 21 lut 2019, 15:05

Re: wzrost i waga dziecka

Post autor: spirit »

Owszem, choć są siatki centylowe, nie powinniśmy panikować, jeśli na przykład dziecko odstaje trochę od reszty dzieci z rodziny. Każdy rozwija się inaczej, jednak my możemy je maksymalnie wspierać w prawidłowym rozwoju. Kwasy omega 3 i 6 są ważne, dlatego warto wiedzieć, jak ważna jest rybka dla dziecka . To samo zdrowie.
Miś

Re: wzrost i waga dziecka

Post autor: Miś »

Ważny jest nie tylko rozwój intelektualny dziecka, ale też rozwój fizyczny - i to już od pierwszych tygodni życia. Na stronie https://www.babskiswiat.com.pl/rozwoj-d ... zycia.html możecie przeczytać sobie ciekawy artykuł na temat tego, jak powinno się rozwijać dziecko miesiąc po miesiącu – to jest naprawdę bardzo istotne w przypadku takiego maluszka.
Minkuś77

Re: wzrost i waga dziecka

Post autor: Minkuś77 »

Warto zainteresować się kalendarzem rozwoju dziecka, w nim łatwo sprawdzisz standardy według których prawidłowo powinien rosnąc i przybierać na wadze ;)

https://www.mojniemowlak.pl/rozwoj-niemowlaka/
ODPOWIEDZ