Sposób na zgagę?

Dyskutujemy o sposobach na dobre zdrowie: diecie, aktywności fizycznej, metodach na zachowanie odporności, lekarzach i nie tylko. Dołącz do nas.
Romualda Ś

Sposób na zgagę?

Post autor: Romualda Ś »

Znacie jakieś cudowne metody jak szybko pozbyć się bólu brzucha spowodowanego zgagą? Jakiś lek, albo może ziółka?
Awatar użytkownika
Wiera
Posty: 59
Rejestracja: 29 paź 2019, 11:03

Re: Sposób na zgagę?

Post autor: Wiera »

Też miewam tą przypadłość na szczęście dość sporadycznie i wtedy pomaga mi herbata z imbirem, najlepiej takim startym z korzenia, możesz też napić się ciepłej wody z sodą oczyszczoną.
Ale to oczywiście zależy od tego jak często masz zgagi. Jeśli problem pojawia się raz w tygodniu to takie środki zaradcze nie wystarczą, musisz zdecydować się na zmianę żywienia, a najlepsza będzie dieta surowa, o której tu możesz poczytać https://sofra.com.pl/dieta-warzywno-owo ... i-surowej/
Dodatkowo warto skonsultować z lekarzem jakieś leczenie :)
Marzycielka z kubkiem kawy
kafar
Posty: 178
Rejestracja: 01 cze 2019, 9:37

Re: Sposób na zgagę?

Post autor: kafar »

A jaka jest przyczyna zgagi? ja bym od tego zaczęła. Bo nie pozbędziesz się bólu brzucha i zgagi tylko lekami na zgagę jak zmagasz się powiedzmy z refluksem żołądkowo-przełykowym https://baza-lekow.com.pl/refluks-zolad ... -leczenie/ . Zobacz, że ból brzucha, zgaga, odbijanie, nudności to są objawy tego schorzenia właśnie.
mestera967

Re: Sposób na zgagę?

Post autor: mestera967 »

Z mojego doświadczenia mogę polecić Wam skuteczne leki na refluks bez recepty. To dzięki nim moja walka ze zgagą jest prawie wygrana - oczywiście czasami wraca, ale bardzo rzadko i nie w takim stopniu jak jakieś.
ODPOWIEDZ