Problemy z agresją u dziecka

Dyskutujemy o sposobach na dobre zdrowie: diecie, aktywności fizycznej, metodach na zachowanie odporności, lekarzach i nie tylko. Dołącz do nas.
Awatar użytkownika
Domija
Posty: 28
Rejestracja: 20 lut 2019, 11:42

Problemy z agresją u dziecka

Post autor: Domija »

Czasem dzieci mogą mieć trudność w komunikacji z otoczeniem, agresją lub przedmiotami szkolnymi. W takim wypadku warto zapoznać się z ofertą terapii grupowej: http://centrum-futurum.pl/pages/oferta/ ... upowa.html.
Awatar użytkownika
Arkadiano
Posty: 5
Rejestracja: 08 maja 2019, 19:11

Re: Problemy z agresją u dziecka

Post autor: Arkadiano »

Może jakiś spec się tu odezwie? Ja tam się niezbyt znam.
Po raz kolejny udało nam się zniszczyć coś, czego nie potrafiliśmy stworzyć.
Awatar użytkownika
bolo
Posty: 107
Rejestracja: 11 sty 2019, 5:24

Re: Problemy z agresją u dziecka

Post autor: bolo »

Po pierwsze, ważny jest wiek dziecka. Jeśli agresja pojawia się przed 12 rokiem życia, problemem mogą być gdy komputerowe, ale również to, jak radzimy sobie z jego wychowaniem. Warto wtedy zasięgnąć pomocy psychologa. Z kolei jeśli chodzi o starsze dziecko, uzależnienie może się wkraść. Zastosujmy wtedy Ośrodek terapii Forest i skuteczną tam terapię.
Awatar użytkownika
ja1234
Posty: 1
Rejestracja: 03 kwie 2020, 12:30

Re: Problemy z agresją u dziecka

Post autor: ja1234 »

Oczywiście, leczenie psychologiczne w dzisiejszych czasach jest bardzo częstym zjawiskiem. Ale warto powiedzieć, że wiele problemów bierze się z nałogów i dobrym rozwiązaniem są terapie dla całych rodzin. I Ośrodek terapii Forest na to pozwala. Prowadzi terapie dla całych rodzin, w zależności od tego, jaki problem i jak silny rodzinę dotyka. Strona ośrodka jeśli by ktoś pytał https://osrodek-uzaleznien.pl/
Awatar użytkownika
samanta
Posty: 1
Rejestracja: 28 maja 2020, 10:07

Re: Problemy z agresją u dziecka

Post autor: samanta »

Czy ktoś jeszcze może coś powiedzieć o ośrodku Forest? Chciałam tam zapisać mojego starszego syna, myślę że może mieć problemy z grami komputerowymi..ciągle reaguje agresją. Ma 20 lat, a zachowuje się gorzej niż jego 12 letni brat. W internecie dużo dobrego można naczytać się o Forest, ale chętnie posłucham waszych doświadczeń.
ola222ó

Re: Problemy z agresją u dziecka

Post autor: ola222ó »

nie znam
Awatar użytkownika
malaga
Posty: 167
Rejestracja: 29 kwie 2019, 15:05

Re: Problemy z agresją u dziecka

Post autor: malaga »

Często jest to objaw nadpobudliwości psychoruchowej. Ale ja oczywiście nie będę stawiać diagnozy, polecam zapisać się na konsultacje do poradni dla dzieci i młodzieży w Warszawie https://cbt.pl/poradnie/poradnia-dla-dz ... mlodziezy/ - tutaj znajdziecie odpowiednią pomoc specjalistów, psychologów , terapeutów i psychiatrów
CieślikF

Re: Problemy z agresją u dziecka

Post autor: CieślikF »

To dość obszerny temat - każdy przypadek jest inny.Widzę ,że w związku z tym podejście do dziecka powinno być bardzo indywidualne. Rozładowywanie emocji może przebiegać w różny sposób, jednak zawsze powinno wzbudzić niepokój rodzica lub nauczycieli. Jak sobie z tym problemem radzić ? - poczytaj - http://wiolaradzi.pl/ , to blog gdzie poruszane są istotne dla kobiet tematy, w tym problemy związane z powstawaniem agresji u dzieci.
ODPOWIEDZ