Picie a terapia

Dyskutujemy o sposobach na dobre zdrowie: diecie, aktywności fizycznej, metodach na zachowanie odporności, lekarzach i nie tylko. Dołącz do nas.
Awatar użytkownika
gniewomira
Posty: 1
Rejestracja: 24 paź 2019, 7:42

Picie a terapia

Post autor: gniewomira »

Hej, czy waszym zdaniem terapia uzależnień pomaga w odejściu od picia? Jak do tej pory żaden terapeuta nie był w stanie mi pomóc…
Awatar użytkownika
Nika_93
Posty: 1
Rejestracja: 26 lut 2020, 8:17

Re: Picie a terapia

Post autor: Nika_93 »

Z moim męczącym problemem pomogli mi terapeuci w http://www.poradniasalomon.pl/. W końcu udało się trafić na kogoś, kto wysłuchał, nie oceniał, ale skutecznie pomógł w pozbyciu się uzależnienia.
Awatar użytkownika
kozi44
Posty: 66
Rejestracja: 11 lip 2019, 16:22

Re: Picie a terapia

Post autor: kozi44 »

Wydaje mi się, że pierwszym właśnie krokiem w walce z tym nałogiem powinna być wizyta u specjalisty https://www.joannamuszak.pl/psychoterapia który poprzez psychoterapię będzie starał wam się z tym problemem pomóc. Jest wiele osób którym właśnie taka terapia bardzo pomogła i moim zdaniem warto jest się na nią zdecydować
kafar
Posty: 197
Rejestracja: 01 cze 2019, 9:37

Re: Picie a terapia

Post autor: kafar »

Oczywiście, że pomaga! Tylko nie zaczynamy od terapii jak osoba jest w ciągu alkoholowym... Najpierw odtrucie, jak możecie przeczytać na https://actabio.pl/zdrowie/odtrucie-alk ... omu-warto/ taki detox można wykonać już nawet w domu. Przyjeżdża specjalista, sprawdza stan zdrowia pacjenta i podaje odpowiednie leki. I to jest wtedy dobry czas na podjęcie terapii.
Awatar użytkownika
chylka
Posty: 165
Rejestracja: 17 gru 2019, 16:49

Re: Picie a terapia

Post autor: chylka »

Moim zdaniem najlepsza jest terapia. U nas w rodzinie jedna osoba miała problem z alkoholem i udało sie namówić ją na terapię w https://tratwa.pl/ - Naprawdę świetne wsparcie specjalistów tam jest
Awatar użytkownika
ignata
Posty: 132
Rejestracja: 29 lis 2019, 10:53

Re: Picie a terapia

Post autor: ignata »

Niestety nie wszyscy podchodzą do alkoholizmu, jak do choroby, a szkoda. Gdyby każdy potraktował poważniej alkoholizm, może więcej osób dostawało by się do prywatnego ośrodka terapii uzależnień. Tym samym mieliby szansę na wyjście na prostą. Bardzo dobrym ośrodkiem jest ta https://wolmed.pl/ klinika.
Awatar użytkownika
Ewelinaa
Posty: 35
Rejestracja: 13 cze 2020, 15:27

Re: Picie a terapia

Post autor: Ewelinaa »

Uzależnienie od alkoholu jest często wypierane przez samych uzależnionych. Zaczyna się niewinnie a kończy wiadomo jak, dlatego najlepiej rozpoznać chorobę jak najszybciej. Ranking ośrodków terapii to świetne miejsce w którym możecie znaleźć nie tylko najlepsze ośrodki w waszej okolicy ale ciekawe artykuły związane z różnymi uzależnieniami. Są one dokładnie opisane dzięki czemu możemy sprawdzić czy ktoś z naszych bliskich może być uzależniony. Znajdziecie również najlepsze ośrodki lecznicze, a także opinie pacjentów.
Awatar użytkownika
ilonka
Posty: 80
Rejestracja: 23 gru 2019, 21:06

Re: Picie a terapia

Post autor: ilonka »

Alkoholizm to choroba wymagająca leczenia w specjalistycznym ośrodku takim jak awamedic. Bez fachowej pomocy ciężko bedzie ci zerwać z nałogiem. Oczywiście sam musisz chcieć się leczyć. W mojej rodzinie alkoholizm był sporym problemem, na szczęście terapia pomogła.
ewiś

Re: Picie a terapia

Post autor: ewiś »

A wicie jakie są fazy alkoholizmu? Ta choroba nigdy nie przebiega równomiernie. Osoba przechodzi bowiem przez różne etapy. Tutaj https://uzaleznienia-terapia.pl/blog/fazy-alkoholizmu/ sobie zerknijcie. Jest tam bowiem ciekawy artykuł na ten temat, który może okazać się naprawdę niezwykle pomocny. Na tym blogu w ogóle znajdziecie wiele przydatnych porad. Rozejrzyjcie się tam na spokojnie.
slekfnseć

Re: Picie a terapia

Post autor: slekfnseć »

Najlepszym rozwiązaniem jest dobry ośrodek terapeutyczny. Więc nalezy szukać właśnie takiego miejsca. Nie poddawać się.

osłony śrub
Żanet

Re: Picie a terapia

Post autor: Żanet »

Takim ośrodkiem, który na pewno jest godny polecenia w Krakowie są Terapie Tu i Teraz https://www.alkoholizm.org.pl Pracują tam ludzie z powołaniem. Trzymam kciuki za wygraną.

elektryczna brama wjazdowa cena
Awatar użytkownika
Kludia
Posty: 75
Rejestracja: 03 kwie 2019, 14:24

Re: Picie a terapia

Post autor: Kludia »

Terapia jak najbardziej ma sens, tylko tu warto pamiętać o nastawieniu osoby uzależnionej do leczenia. Powinna tego przede wszystkim chcieć. No i też co mamy na myśli mówiąc terapia. Ja bym polecała kompleksowe leczenie tej choroby, czyli detoks, wszywkę alkoholową, a następnie spotkania z psychoterapeutą. W Krakowie takie leczenie zapewnia przychodnia https://nasz-gabinet.pl/krakow/esperal/. Mam nadzieje, że takie leczenie pomoże wyjść z nałogu i trzymam kciuki!
Awatar użytkownika
Ewelinaa
Posty: 35
Rejestracja: 13 cze 2020, 15:27

Re: Picie a terapia

Post autor: Ewelinaa »

Cześć! Wyjście z nałogu, a zwłaszcza odrzucenie np. alkoholu z dnia na dzień, będąc od niego uzależnionym na co dzień jest niezwykle trudne. Nałóg szybko nawraca. Jeśli to czytasz i szukasz pomocy dla siebie, lub kogoś, polecam ośrodek dla uzależnionych Forest. Oferują oni Program Ograniczania Picia (POP), w którym specjalista ustala harmonogram stopniowego ograniczania alkoholu. Jest to o wiele lepsza metoda, niż rzucenie z dnia na dzień. Polecam ten ośrodek, bo pomógł mojemu bratu ograniczyć w ten sposób alkohol, pomoże i Tobie!
Paweł

Re: Picie a terapia

Post autor: Paweł »

Gdyby ktoś potrzebował profesjonalnego terapeuty to zobaczcie na stronę leczenie uzależnień młodzieży tutaj jest oferta ośrodka dla młodzieży i dzieci które mają pewne uzależnienia a chcą z nimi walczyć. Bardzo profesjonalni terapeuci i psycholodzy tam pracują. Kontaktujcie się z nimi.
iście

Re: Picie a terapia

Post autor: iście »

Całkowicie was rozumiem. Sama miałam problem z alkoholem, wciąż mam, ale już nie piję, bo właśnie pomogła i dalej pomaga mi terapia w poradni antyalkoholowej ANA w Krakowie https://www.alkoholizm.med.pl/leczenie- ... alkoholizm. Ciężko mi było pójść na leczenie, ale zrobiłam to dla samej siebie, tam uzyskałam profesjonalną i rzetelną pomoc specjalistów, którzy są kompetentni i skuteczni. Miałam tam przeprowadzone odtrucie alkoholowe i samą terapię, polecam gorąco.
amiś0444

Re: Picie a terapia

Post autor: amiś0444 »

No chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, jak bardzo ważna jest terapia, ale osoba chora musi chcieć się wyleczyć. Jeśli szukacie konkretnego ośrodka, to ja osobiście mogę Wam polecić https://drogadodomu.info/ Sprawdźcie sobie ich oferty oraz to, co polecają, a na pewno wszystko będzie dobrze.
Awatar użytkownika
listu
Posty: 166
Rejestracja: 11 mar 2019, 12:01

Re: Picie a terapia

Post autor: listu »

To ogromna radość ! Fajnie, że terapia pomogła, pewnie sposób myślenia też się zmienił? Ale nie wszyscy mają aż tak silną wolę i załamują się, wracając do kieliszka. Dlatego zostawiam na zabieg wszywania esperalu https://gabinetchirurgiczny.com/esperal ... k-wyszkow/ - pomocny dla osób którym nie udaje się rzucić innymi metodami
Kaśka

Re: Picie a terapia

Post autor: Kaśka »

Mnie pomogła terapia dla osób współuzależnionych we Wrocławiu. Nie zdawałam sobie sprawy, ile negatywnych emocji kumulowało się we mnie, przez to, że moja matka nadużywała alkoholu, a ja musiałam zajmować się domem i rodzeństwem. Dopiero dzięki systematycznej pracy nad sobą, mogłam jej wybaczyć.
Awatar użytkownika
Katarzyna78
Posty: 1142
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:40

Re: Picie a terapia

Post autor: Katarzyna78 »

Witam,czy ciezko jest wyjsc z alkoholizmu? Czy picie piwa tez moze uzaleznic? Zawsze alkoholizm kojarzy sie z mocnymi alkoholami. https://uzaleznienia-terapia.pl/blog/cz ... a-od-piwa/ Co o tym sądzicie? Chętnie poznam wasze opinie.
Awatar użytkownika
boyce233
Posty: 209
Rejestracja: 05 lis 2019, 16:31

Re: Picie a terapia

Post autor: boyce233 »

Masz problem z odzyskaniem prawa jazdy po tym, jak alkomat wykazał zbyt duże stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu. Tutaj może pomóc Wam adwokat - https://jazdapopijaku.pl/ , który specjalizuje się w takim temacie, jak jazda po alkoholu adwokat. Zerknijcie, a z pewnością uda znaleźć się odpowiednią pomoc.
ćwik

Re: Picie a terapia

Post autor: ćwik »

po alkohol sięgają coraz młodsze osoby już w wieku nastoletnim próbują pierwszych członków podczas imprez aby poznać smak i sposób działania alkoholu. kiedy młody człowiek wpadnie w spiralę uzależnienia Niełatwo jest się z niej wyplątać dlatego też Warto wcześniej reagować i zapisać do ośrodka Terapii Uzależnień nefo
sędowina

Re: Picie a terapia

Post autor: sędowina »

Uważam, że w takiej sytuacji warto także porozmawiać z psychologiem. Sądzę, że takie rozwiązanie jak terapia uzależnień Marta Melka-Roszczyk https://melka-roszczyk.pl/terapia-uzaleznien/ będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Na pewno uzyskasz fachową pomoc pani terapeutki.

okulary progresywne ceny
łucja91

Re: Picie a terapia

Post autor: łucja91 »

Leczenie alkoholizmu jest trudnym okresem i wymaga czasu. Myślę, że nie ma jednego złotego środka aby od razu pozbyć się nałogu. Jeśli natomiast terapia nie przynosi oczekiwanych efektów, warto spróbować innej metody, jak np. zaszycie alkoholowe. Wielu osobom poddanie się zabiegowi zaszycia znacznie ułatwia wyzwalanie się z uzależnienia, umożliwiając całkowite zapanowanie nad swoją chorobą.
uzależnienie32

Re: Picie a terapia

Post autor: uzależnienie32 »

Dla osób które szukają fajnego sposobu na odmienienie mieszkania na pewno przydatne będzie fototapeta do sypialni gdzie znajdziecie fototapety na wymiar do różnych pomieszczeń . Tapeta na ściane do pokoju gościnnego albo dziecinnego Zabierze je w beztroski czas gdzie wpatrując się w ściane będzie widział swoich przyjaciół. Polecam bardzo dla chętnych.
Awatar użytkownika
Katarzyna78
Posty: 1142
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:40

Re: Picie a terapia

Post autor: Katarzyna78 »

Alkoholizm może przybierać różne oblicza, załóżmy scenariusz:
np. W nagrodę za długi dzień, męczący tydzień, miły wieczór... Niby nic – lampka wina, może dwie. Czy samotne picie alkoholu może być przyczyną alkoholizmu? Informacje i odpowiedź na te pytania znajdziecie tutaj: https://uzaleznienia-terapia.pl/blog/pi ... amotnosci/ Polecam się zapoznać.
pyśka

Re: Picie a terapia

Post autor: pyśka »

Być może nie trafiłaś jeszcze do odpowiedniego ośrodka. Metod leczenia alkoholizmu jest naprawdę wiele. Warto najpierw poczytać opinie w sieci i wybrać sprawdzoną placówkę. Rozważałaś może taką opcję jak wszycie Esperalu? Tutaj z pewnością dowiesz się o tym wiele przydatnych informacji https://gabinetchirurgiczny.com/esperal ... sulejowek/. Aplikacji wszywki alkoholowej można się poddać po minimum 12 – godzinnej abstynencji. Najlepiej jednak, aby upłynęła pełna doba od wypicia alkoholu.
śmigiełko

Re: Picie a terapia

Post autor: śmigiełko »

Oczywiście, że terapia pomaga w wyjściu z alkoholizmu! Potrzeba jedynie dobrać odpowiedni rodzaj terapii. Jednym z najbardziej skutecznych jest terapia awersyjna, która wspierana jest środkiem farmakologicznym Esperal. Zabieg zaszycia alkoholowego w Krakowie. jest skuteczny niemalże od razu po zakończeniu. Lek ma na celu wywołać niechęć do dalszego spożywania alkoholu. Dopiero po zaszyciu alkoholowym warto wspomóc się pomocą psychologiczną.
Awatar użytkownika
kasiakowa06
Posty: 278
Rejestracja: 07 cze 2019, 14:54

Re: Picie a terapia

Post autor: kasiakowa06 »

chylka pisze: ↑24 cze 2020, 14:15 Moim zdaniem najlepsza jest terapia. U nas w rodzinie jedna osoba miała problem z alkoholem i udało sie namówić ją na terapię w tratwa.pl/ - Naprawdę świetne wsparcie specjalistów tam jest
Pewnie że najlepsza. Polecam również sprawdzić esperal - stosują go w klinice https://odoklinika.pl/terapia-uzaleznien-poznan/

Obrazek
Kamila90

Re: Picie a terapia

Post autor: Kamila90 »

W mojej opinii terapia jest wręcz niezbędna aby pozbyć się raz na zawsze uzależnienia! Mimo wszystko terapię warto również wspierać innymi dostępnymi środkami. Mam na myśli np. wszywkę alkoholową Esperal. Środki farmakologiczne skutecznie wpływają na leczenie uzależnień - Esperal to lek przynoszący efekty od razu po zaszyciu. Jego działanie odczuwalne jest nawet do 12 miesięcy. Warto poczytać więcej o tej metodzie na stronie internetowej https://esperalbydgoszcz.com/
KlinikaUzaleznien

Re: Picie a terapia

Post autor: KlinikaUzaleznien »

Alkoholizm może przybierać różne oblicza, załóżmy scenariusz:
np. W nagrodę za długi dzień, męczący tydzień, miły wieczór... Niby nic – lampka wina, może dwie. Czy samotne picie alkoholu może być przyczyną alkoholizmu? Informacje i odpowiedź na te pytania znajdziecie tutaj: https://klinikauzaleznien.pl. Ja natomiast polecam ośrodek "Klinika Uzależnień". Bardzo pomogli mojej rodzinie. Często czystam ich bloga o uzależnieniach i ich leczeniu https://klinikauzaleznien.pl/blog
chyłka

Re: Picie a terapia

Post autor: chyłka »

Warto w takiej sytuacji na pewno rozważyć Ośrodek leczenia uzależnień Śląsk Tam czeka profesjonalne wsparcie i kompleksowa pomoc dzięki czemu latwiej jest wyjść z uzależnienia
ODPOWIEDZ