Leczenie alkoholizmu

Dyskutujemy o sposobach na dobre zdrowie: diecie, aktywności fizycznej, metodach na zachowanie odporności, lekarzach i nie tylko. Dołącz do nas.
Lilka

Leczenie alkoholizmu

Post autor: Lilka »

Cześć, ostatnio sporo czytałam o sposobach leczenia alkoholizmu. W internecie głównie pojawiają się publikacje dotyczące wszywki alkoholowej Esperal, odtruwania alkoholowego oraz różne terapie uzależnień. Czy mglibyście mi powiedzieć jakim kryterium kierować się przy wyborze metody leczenia? Tego jest tak dużo, że sama nie wiem co jest najlepsze i najbardziej skuteczne. Będę wdzięczna za wszelkie porady i komentarze. Dodam, że chodzi o leczenie choroby dorosłej, chyba w początkowym stadium rozwoju choroby.
Marcelina09

Re: Leczenie alkoholizmu

Post autor: Marcelina09 »

Myślę, że każda z wymienionych przez Ciebie metod może przynosić oczekiwane skutki. Trzeba jednak wziąć pod uwagę to, że leczenie alkoholizmu jest procesem długotrwałym. Ja, kiedy mierzyłam się z uzależnieniem w pierwszej kolejności skorzystałam z wszywki alkoholowej w Lublinie. Sama wszywka daje bezpieczeństwo na okres około 8-12 miesięcy (później zabieg można ponowić). W dalszej kolejności warto zapisać się na psychoterapię, by pozbyć się nałogu "z głowy". Trzymam za Ciebie kciuki. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ