Jakie orzechy najzdrowsze?

Dyskutujemy o sposobach na dobre zdrowie: diecie, aktywności fizycznej, metodach na zachowanie odporności, lekarzach i nie tylko. Dołącz do nas.
Miód3

Jakie orzechy najzdrowsze?

Post autor: Miód3 »

Jecie orzechy? jakie waszym zdaniem są najzdrowsze? Czy to naprawdę taka bomba kaloryczna, że trzeba bardzo uważać? Ja lubię wszystkie!
kafar
Posty: 178
Rejestracja: 01 cze 2019, 9:37

Re: Jakie orzechy najzdrowsze?

Post autor: kafar »

Nie bez powodu włoskie wyglądają trochę jak mały mózg. Dla mnie to zdecydowanie orzechy numer jeden i pod względem składników odżywczych i smaku. Zobaczcie ile dobra znajdziecie w tych orzechach, na ile układów wpływają https://onedaymore.pl/blog/orzechy-wloskie/ . Nawet polecane przy odchudzaniu, mimo że tak się ich boimy ze względu na kalorie. Okazuje się jednak, że wysoka zawartość błonnika w nich zawartego daje na długo uczucie sytości, w porównaniu z innymi przekąskami to jest naprawdę dobry wybór. Oczywiście nie obieramy ze skórki, w niej znajduje się najwięcej dobra.
Awatar użytkownika
Eliza
Posty: 520
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:25

Re: Jakie orzechy najzdrowsze?

Post autor: Eliza »

Moim zdaniem praktycznie każde orzechy są zdrowe, zawsze staram się jeść różne ich rodzaje. Takie orzechy zamawiam sobie w sklepie internetowym ze zdrową żywnością https://jawo2008.pl/182-orzechy. Mają tam bardzo szeroki wybór i niewygórowane ceny ;)
księżulek

Re: Jakie orzechy najzdrowsze?

Post autor: księżulek »

Nie jestem pewien ale całkiem możliwe że orzechy makadamia są najzdrowsze. Jednak ja na przykład bardzo lubię orzechy nerkowca, mógłbym je jeść garściami. A ogólnie zamawiam sobie w sklepie https://zdrowysklep24.pl/ takie orzechy i w pracy po trochu sobie je podbieram.
liluś

Re: Jakie orzechy najzdrowsze?

Post autor: liluś »

Uwielbiam orzechy ponieważ są zdrowe, ostatnio kupiłam sobie orzechy nerkowca połówki z firmy Bakalland z tego sklepu tutaj https://www.bee.pl/9227-orzechy-nerkowca . W porównaniu do innych orzechów nerkowce są dobrym źródłem żelaza i magnezu. Świetnie nadają się, jako zdrowa przekąska w ciągu dnia.
ODPOWIEDZ