Antykoncepcja - krążek?

Dyskutujemy o sposobach na dobre zdrowie: diecie, aktywności fizycznej, metodach na zachowanie odporności, lekarzach i nie tylko. Dołącz do nas.
Awatar użytkownika
Albina
Posty: 101
Rejestracja: 18 gru 2019, 2:48

Antykoncepcja - krążek?

Post autor: Albina »

Słuchajcie, zastanawiam się nad zmianą metody antykoncepcji. póki co biorę tabletki i są ok, ale słyszałam, że krążek PolaRing jest zdecydowanie wygodniejszą opcją. Macie z nim jakieś doświadczenia? Jesteście zadowolone?
Awatar użytkownika
Eliza
Posty: 520
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:25

Re: Antykoncepcja - krążek?

Post autor: Eliza »

My stosujemy prezerwatywy. Niestety taka prezerwatywa czasami zawodzi, nam przytrafiło się to jeden raz. Pobiegłam wtedy do lekarza który zapisał mi ellaone i obyło się bez problemu. A Wy jak radzicie sobie w takich sytuacjach?
Awatar użytkownika
olga23
Posty: 8
Rejestracja: 10 lis 2019, 17:43

Re: Antykoncepcja - krążek?

Post autor: olga23 »

Moim zdaniem antykoncepcja każda ma swoje plusy i minusy, warto je przemyśleć. Czasem we zwykłej antykoncepcji zapominamy o recepcie, którą co miesiąc musimy mieć. Wtedy warto skorzystać z konsultacji online i po wypełnieniu ankiety otrzymać receptę na dany lek. Widziałam taką na https://zdalnaprzychodnia.pl . Łatwo, bezproblemowo na dobrych zasadach.
Awatar użytkownika
Black
Posty: 46
Rejestracja: 13 sie 2019, 14:10

Re: Antykoncepcja - krążek?

Post autor: Black »

Ja też używam plastrów. Sprawdzają się, ale ostatnio mój lekarz miał urlop a ja na już potrzebowałam plastrów, a więc znalazłam online przychodnie na https://zdalnaprzychodnia.pl . Wystarczyło umówić się na wizytę online i otrzymać receptę online, a potem ją wykupić. Rewelacyjnie rozwiązanie bez wychodzenia z domu.
Awatar użytkownika
judycia
Posty: 1
Rejestracja: 04 kwie 2020, 17:34

Re: Antykoncepcja - krążek?

Post autor: judycia »

Są różne metody zabezpieczania się przed ciążą, ale trzeba dobrać taką do naszego organizmu dzięki której będziemy chronione ale też i nie będziemy odczuwały skutków ubocznych. W moim przypadku to akurat sprawdzają się tabletki vines.
Awatar użytkownika
wakacjowa
Posty: 37
Rejestracja: 08 kwie 2020, 19:35

Re: Antykoncepcja - krążek?

Post autor: wakacjowa »

Jest wiele metod zabezpieczenia się przed ciążą. Bardzo dużo zależy z jaką z nich nasz organizm będzie najlepiej współpracował. Ale zanim to wszystko to warto sobie ogólnie poczytać o antykoncepcji, jakie są właśnie metody, jakie niosą za sobą skutki itp https://antykoncepcjanamiare.pl/jak-sku ... ncepcyjne/ .
Awatar użytkownika
spirit
Posty: 65
Rejestracja: 21 lut 2019, 15:05

Re: Antykoncepcja - krążek?

Post autor: spirit »

Dzień dobry.
Mam pytanie odnośnie zwykłej antykoncepcji. Mam na myśli na przykład takie https://eropteka.pl/kategoria/produkty/ ... oducent=or prezerwatywy. CZY one waszym zdaniem skuteczne? Czy jednak trzeba iść w te hormonalną? Troszeczkę się tego boję, a jednak mój mąż nie może mi pomóc, bo sam nie wie. To jak?
idaś

Re: Antykoncepcja - krążek?

Post autor: idaś »

a czy tabletki antykoncepcyjne pomagają też na pms?
Awatar użytkownika
ania24
Posty: 24
Rejestracja: 28 lis 2019, 8:43

Re: Antykoncepcja - krążek?

Post autor: ania24 »

idaś pisze: ↑15 paź 2020, 20:48 a czy tabletki antykoncepcyjne pomagają też na pms?
Tak, mi pomogły i to bardzo. Tym bardziej, że pms naprawdę mi nieźle dokuczał. Kilka dni przed okresem już się zaczynałam źle czuć. W sumie to ginekolog mi zaproponował tabletki, u mnie to belara. Wtedy nawet zabezpieczenie jako takie nie było mi potrzebne, ale pozbyłam się tych wszystkich dolegliwości. Duża ulga, nie ma co porównywać.
Awatar użytkownika
pawica
Posty: 97
Rejestracja: 23 lis 2019, 14:22

Re: Antykoncepcja - krążek?

Post autor: pawica »

U mnie tabletki to było zalecenie lekarza bo dorobiłam się anemii dzięki obfitym miesiączkom, ale ja stosuję vines. Jeszcze mnie nie zawiodły nigdy te tabletki ale fakt, stosuję się do zaleceń w ulotce bardzo dokładnie.
Małgo

Re: Antykoncepcja - krążek?

Post autor: Małgo »

W razie gdyby antykoncepcji zawiodła to zgodnie z prawem można przerwać ciążę w Czechach do kilkunastu tygodni. Niedaleko granicy Polską, ok 5 kilometrów jest klinika https://klinikastonava.cz gdzie można szukać pomocy, z konsultantami można przez telefon porozumieć się po polsku.
izuniaś@interia.p

Re: Antykoncepcja - krążek?

Post autor: izuniaś@interia.p »

Albina pisze: ↑18 gru 2019, 13:12 Słuchajcie, zastanawiam się nad zmianą metody antykoncepcji. póki co biorę tabletki i są ok, ale słyszałam, że krążek PolaRing jest zdecydowanie wygodniejszą opcją. Macie z nim jakieś doświadczenia? Jesteście zadowolone?
Mnie nie uchronił przed ciążą, na szczęście klinika z Czech mi pomogła - https://www.kliniki-czechy.pl/
reśa

Re: Antykoncepcja - krążek?

Post autor: reśa »

judycia pisze: ↑04 kwie 2020, 17:35 Są różne metody zabezpieczania się przed ciążą, ale trzeba dobrać taką do naszego organizmu dzięki której będziemy chronione ale też i nie będziemy odczuwały skutków ubocznych. W moim przypadku to akurat sprawdzają się tabletki vines.
Jak tabletki zawiodą to warto wybrać klinikę aborcyjną, np. w Czechach: https://www.klinika-opava.pl/
Awatar użytkownika
ignata
Posty: 118
Rejestracja: 29 lis 2019, 10:53

Re: Antykoncepcja - krążek?

Post autor: ignata »

Tylko pamiętajcie że to nie antykoncepcja jest nieskuteczna, ona zwykle nie zawodzi o ile my nie popełnimy błędu przy jej stosowaniu. Tu https://antykoncepcjanamiare.pl/7-najcz ... epcyjnych/ są opisane najczęściej popełniane błędy, po prostu trzeba ich nie popełniać a wpadka nam nie zagrozi.
ODPOWIEDZ