Alkoholizm

Dyskutujemy o sposobach na dobre zdrowie: diecie, aktywności fizycznej, metodach na zachowanie odporności, lekarzach i nie tylko. Dołącz do nas.
Łukasz

Alkoholizm

Post autor: Łukasz »

Witam. W mojej rodzinie niestety pojawił się problem alkoholizmu. Chodzi o mojego kuzyna. Nie wiem jak mogę mu pomóc, ale powoli niszczy sobie życie przez alkohol. Co będzie lepszym rozwiązaniem, terapia czy może zaszycie? Póki co czeka mnie trudna rozmowa, gdyż nie chce dać on sobie pomóc
Mirosławka

Re: Alkoholizm

Post autor: Mirosławka »

Wszywka alkoholowa jest świetnym rozwiązaniem w przypadku osób uzależnionych, które nie są w stanie zerwać ze swoim nałogiem. Esperal zawiera w sobie substancję chemiczną, nazywaną disulfiramem. Powoduje ona znacznie większą nietolerancję alkoholu. Po jego spożyciu w momencie, kiedy pacjent posiada już wszywkę alkoholową, pojawiają się u niego bardzo nieprzyjemne objawy zatrucia alkoholowego. Wszycie esperalu trwa około 20 minut. W tym czasie zbierany jest od pacjenta wywiad, a także podawane jest znieczulenie miejscowe i wszywana jest substancja aktywna w postaci disulfiramu. Więcej przydatnych informacji z pewnością znajdziesz na stronie https://esperalwarszawa.pl/esperal-wszy ... sk-sierpc/
miłka

Re: Alkoholizm

Post autor: miłka »

Alkoholizm to bardzo ciężkie uzależnienie. Bo jednak alkoholik tak do końca nie zdaje sobie sprawy ze swojego uzależnienia. Dlatego też tak ważne jest przekonanie takiej osoby do podjęcia terapii. I tak też między innymi w ośrodku Nefo znajdziemy bardzo dobrych specjalistów którzy doskonale znają się na niesieniu pomocy osobom uzależnionym. Także warto zadać sobie trudu i przekonać alkoholika do pobytu w tym ośrodku.
Dośka

Re: Alkoholizm

Post autor: Dośka »

Łukasz pisze: ↑26 lip 2021, 15:29 Witam. W mojej rodzinie niestety pojawił się problem alkoholizmu. Chodzi o mojego kuzyna. Nie wiem jak mogę mu pomóc, ale powoli niszczy sobie życie przez alkohol. Co będzie lepszym rozwiązaniem, terapia czy może zaszycie? Póki co czeka mnie trudna rozmowa, gdyż nie chce dać on sobie pomóc
W artykule jak pomóc alkoholikowi na stronie Medyczny Detox masz wiele cennych wskazówek, z których korzystaliśmy chcąc pomóc mojemu tacie wyjść z alkoholizmu. U nas okazały się bardzo skuteczne.
Awatar użytkownika
kasiakowa06
Posty: 278
Rejestracja: 07 cze 2019, 14:54

Re: Alkoholizm

Post autor: kasiakowa06 »

Łukasz pisze: ↑26 lip 2021, 15:29 Witam. W mojej rodzinie niestety pojawił się problem alkoholizmu. Chodzi o mojego kuzyna. Nie wiem jak mogę mu pomóc, ale powoli niszczy sobie życie przez alkohol. Co będzie lepszym rozwiązaniem, terapia czy może zaszycie? Póki co czeka mnie trudna rozmowa, gdyż nie chce dać on sobie pomóc
Współczuję ogromnie :(
U nas też alkoholizm był w rodzinie. Poradziliśmy sobie odsyłając kuzyna na terapię do ośrodka: https://wyspasozo.pl/oferta/prywatny-os ... koholizmu/

Obrazek
łata

Re: Alkoholizm

Post autor: łata »

Uważam, że w przypadku Twojego kuzyna wszywka alkoholowa Esperal jest wręcz koniecznością! Mam nadzieję, że Twój kuzyn zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji i tego jak długi okres wychodzenia z nałogu przed nim. Zapoznajcie się z ofertą zaszycia alkoholowego w Lublinie http://esperallublin.com/ . Zabieg wykonywany jest przez profesjonalistów i trwa około 30 minut. Ma za zadanie wywołanie awersji do spożycia alkoholu. Być może będzie pomocny dla Twojego kuzyna.
kórtek

Re: Alkoholizm

Post autor: kórtek »

Uzależnienie jest do pokonania, miej to na uwadze. Należytego wsparcia na tym polu udzielili mi https://www.uzaleznienia-plock.pl/oferta , będący absolutnymi fachowcami na tym polu. Szereg terapii , spotkań a przede wszystkim detoks umożliwił pokonanie tego paskudnego kłopotu. Moje zdrowie mocno na tym zyskało! A moje życie znów wróciło na nogi. Jak widać, jest to dowód za tym, że należy skorzystać z fachowej pomocy w takim wypadku. Dobrze było zawiązać współpracę z fachowcami. Zaczynam układanie życia.
Mirella

Re: Alkoholizm

Post autor: Mirella »

Widzę, że sporo osób poleca wszywkę alkoholową. Ja zdecydowanie się pod tym podpisuję. Byłam na zabiegu zaszycia alkoholowego w Krakowie, ponieważ swego czasu mierzyłam się z chorobą alkoholową. Wiem, że wykonują też zabiegi w innych miejscach w Małopolsce (Chrzanów, Olkusz, Nowy Targ). Polecam to jako metodę pierwszej konfrontacji z nałogiem, szybkie działanie, nawet do 12 miesięcy. Mimo wszystko warto wesprzeć się jeszcze psychoterapią, by wyjść z uzależnienia na dobre.
morgana77

Re: Alkoholizm

Post autor: morgana77 »

Taka jest prawda, że alkohol łatwo przyjmuję kontrolę nad życiem. Najważniejsze jest to jednak, aby szybko zauważyć ten problem i z nich chcieć walczyć. Jeżeli chodzi o takie aspekty, jak sposoby skuteczne walki z takim nałogiem, to tutaj https://wszywka-poznan.pl/zastrzyk-antyalkoholowy.html możecie poczytać sobie co najczęściej jest stosowane?
mango

Re: Alkoholizm

Post autor: mango »

Jeśli chcesz przezwyciężyć uzależnienie i osiągnąć trzeźwość, poszukiwanie profesjonalnej pomocy ma kluczowe znaczenie dla pomyślnego powrotu do zdrowia. leczenie uzależnień prywatnie warszawa, które zapewnia dobrą opiekę, jest niezbędne w drodze do wyzdrowienia.
alicjages

Re: Alkoholizm

Post autor: alicjages »

Leczenie uzależnień Wrocław powinno odbywać się w specjalistycznych ośrodkach. Warto przed zaczęciem takiej terapii poczytać w internecie opinie o danym miejscu, żeby mieć pewność, że są tak dobrzy specjaliści.
beria

Re: Alkoholizm

Post autor: beria »

Mówiąc o uzależnieniu od alkoholu, każdy wie, jak trudne jest to doświadczenie. Jednak szukając profesjonalnej pomocy, warto wziąć pod uwagę https://alkodoktor.pl/. Oferuje on kompleksowe opcje leczenia i wsparcie ze strony społeczności, co może mieć ogromny wpływ na proces powrotu do zdrowia.
ODPOWIEDZ