6-latek się moczy

Dyskutujemy o sposobach na dobre zdrowie: diecie, aktywności fizycznej, metodach na zachowanie odporności, lekarzach i nie tylko. Dołącz do nas.
migosława

6-latek się moczy

Post autor: migosława »

Już nie wiem jak do tgo podejść, na początku myślałam, że samo przejdzie. Potem że to może sytuacja zmiany szkoły, ale moczeenie sie powtarza, pediatra nie znalazł przyczyny :(
Mińka

Re: 6-latek się moczy

Post autor: Mińka »

Może trzeba zmienić pediatrę. Poradził cokolwiek? Jak długo to trwa? Wejdź na stronę https://suchyporanek.pl/ ta strona naprawdę wyczerpuje temat, znajdziesz tam różne porady i bazę lekarzy, którzy na pewno Ci pomogą.
gąska

Re: 6-latek się moczy

Post autor: gąska »

To poproś o skierowanie do nefrologa. Pediatra nie jest specjalistą w tej dziedzinie i to nie do niego należy diagnozowanie przyczyn moczenia. Specjalistów z Twojej okolicy też znajdziesz na stronie suchy poranek
Deniśka

Re: 6-latek się moczy

Post autor: Deniśka »

A jak się przygotować do takiej wizyty? Co powinnam ze sobą zabrać? Jakoś zapisywać to, kiedy dziecko się moczy?
Luśka34

Re: 6-latek się moczy

Post autor: Luśka34 »

Na pewno warto prowadzić dzienniczek nastrojów i dzienniczek mikcji. Tam na suchym poranku masz dokładniej napisane, jak przygotować się i co może okazać się ważne. Warto zajrzeć. :)
Kaś

Re: 6-latek się moczy

Post autor: Kaś »

A czy to jest to samo co widzę na tej stronie suchy poranek do pobrania? I jeszcze powiedzcie czy warto mieć aplikację?
bożka

Re: 6-latek się moczy

Post autor: bożka »

Tak, to jest do ściągnięcia. Jeśli o aplikację chodzi, to moim zdaniem bardzo wygodna opcja, żeby sobie wszystko zapisać pod ręką w jednym miejscu.
wieśka

Re: 6-latek się moczy

Post autor: wieśka »

U nas aplikacja sprawdzała się poza domem, bo telefon zawsze miałam poza domem i mogłam szybko zanotować, a w domu przepisywałam co jakiś czas na kartkę, żeby móc zostawić lekarzowi. No zaznaczanie suchych nocek w aplikacji to frajda i dodatkowa motywacja dla dziecka
Kaś

Re: 6-latek się moczy

Post autor: Kaś »

Faktycznie bardzo to wszystko przydatne. Warto też poczytać porady np. o tym, jak rozmawiać z dzieckiem. To są delikatne tematy i warto wiedzieć, jak do nich podejść, żeby dziecko nie frustrowało się jeszcze bardziej i nie wstydziło.
ODPOWIEDZ