Wspolny biznes

Zakątek pełen rozmaitości. Nie wiesz, gdzie dopasować wpis, który chcesz dodać? Zajrzyj tutaj.
Awatar użytkownika
romera
Posty: 91
Rejestracja: 04 sty 2019, 15:26

Wspolny biznes

Post autor: romera »

Razem z bratem rozkrecamy wspolny interes. Wiem, ze nam się uda bo oboje juz pracowaliśmy w tej branży.produkcja mebli w naszym regione akurat jest bardzo opłacalna. Meble tworzymy sami i bardzo się staramy. Nie wszystkie elementy możemy zrobić sami wiec znalazłem taką firmę https://volpato.pl/ , która wiele elementów zapewnia. Sadzicie, ze będa to modne dodatki do nowoczesnych mebli ?
Awatar użytkownika
Eliza
Posty: 520
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:25

Re: Wspolny biznes

Post autor: Eliza »

Prowadzenie biznesu to nie lada wyzwanie, bo trzeba zatroszczyć się o mnóstwo rzeczy. Między innymi o odpowiedni poziom ochrony danych osobowych. Na stronie https://mwinspektorzy.pl/oferta-dla-fir ... enty-rodo/ macie gotowe do pobrania dokumenty RODO, takie jak na przykład ewidencja kontroli upoważnień do przetwarzania danych osobowych czy też wzór upoważnienia do przetwarzania danych osobowych. Sądzę, że to na pewno Wam się w firmach przyda :)
Awatar użytkownika
ramsaybolton
Posty: 549
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:16

Re: Wspolny biznes

Post autor: ramsaybolton »

Polecam zapoznać się ze zmianami, jakie zachodzą w kodeksie pracy. Jeżeli nie wiecie, gdzie można znaleźć jakieś rzetelne informacje, to polecam zajrzeć tutaj: https://www.portalfk.pl/dokumentacja-pr ... 17607.html a z pewnością znajdziecie odpowiedź na to pytanie, ale także wiele innych.
Awatar użytkownika
aktywna
Posty: 253
Rejestracja: 20 sty 2019, 14:08

Re: Wspolny biznes

Post autor: aktywna »

Jeśli prowadzisz biznes to wiesz że wymagana jest znajomość wielu przepisów ale w przypadku produkcji być może będziesz używać chemikaliów a wtedy może przydać ci się wiedza zawarta na tej stronie [url]http://pomoc-chemiczna.pl/[/url Dowiesz co i gdzie trzeba załatwić aby zgodnie z przepisami można używać chemikaliów i co to jest karta charakterystyki. Dla zasady zapoznaj się bo nigdy nie wiadomo kiedy taka wiedza może się przydać.
Awatar użytkownika
fiolka99
Posty: 321
Rejestracja: 29 mar 2019, 17:55

Re: Wspolny biznes

Post autor: fiolka99 »

Każdy biznes stoi pieniędzmi. Bez tego, nie ruszysz dalej i nie pójdziesz w dalszą drogę rozwoju. Dlatego nie czekaj i działaj już teraz - to ważne, aby Twoje firma mogła się po prostu rozwijać nieustannie! Postaw więc na www.finiata.pl czyli odnawialną linię finansowania, która działa jak karta kredytowa. To wygodny i bardzo nowoczesny sposób działań finansowych, który na pewno przypadnie do gustu osobie, która prężnie działa i rozwija się w temacie biznesowym.
Awatar użytkownika
Matlab
Posty: 5
Rejestracja: 06 wrz 2019, 10:47

Re: Wspolny biznes

Post autor: Matlab »

To są jak najbardziej trafne spostrzeżenia. Zdecydowanie będzie to przydatne.
Nie zapomnij, że mamy dwa życia. Drugie zaczyna się, gdy uświadomisz sobie, że żyje się tylko raz.
Awatar użytkownika
Lecter
Posty: 161
Rejestracja: 09 wrz 2019, 14:06

Re: Wspolny biznes

Post autor: Lecter »

Żeby zająć się produkcją mebli, czy czegokolwiek innego, wypadałoby posiadać jakiś magazyn, czy halę. W razie czego na http://www.tor-bud.pl/budownictwo-przemyslowe.html możecie poczytać o budowie takich obiektów. ;)
Awatar użytkownika
Piniata40
Posty: 113
Rejestracja: 12 lut 2019, 20:18

Re: Wspolny biznes

Post autor: Piniata40 »

W każdej firmie przede wszystkim musi działać prężnie zarządzanie dokumentami. Do tego ccelu można wykorzystać nowinki techniczne i elektroniczne, jak system dms - http://lucydms.com/ W takim systemie dokumenty są przechowywane w sposób uporządkowany i przede wszystkim bezpieczny. Dzięki temu praca z dokumentacją jest znacznie szybsza i bardziej efektywna.
:)
Awatar użytkownika
Katarzyna78
Posty: 1142
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:40

Re: Wspolny biznes

Post autor: Katarzyna78 »

Prowadząc wspólny biznes nie zapominajcie o zabezpieczeniu dokumentów, które przechowujecie w np. dropboxie, który jest dość popularny, mimo tego że nie jest w pełni bezpieczny do przesyłania i przechowywania dokumentów. Jak chcecie dowiedzieć się na ten temat więcej, to polecam zajrzeć na https://fordata.pl/bezpieczenstwo-dropb ... oja-firma/.
Awatar użytkownika
arwena
Posty: 25
Rejestracja: 03 lut 2020, 11:09

Re: Wspolny biznes

Post autor: arwena »

Jezeli chodzi o wyposażenie biznesu, to najlepiej zainwestować własnie w konkretne i porządne https://www.benler.pl/krzesla krzesła, zakupiłam do mojego lokalu siedziska mar y sol, są wygodne i pięknie się prezentują :)

cienki przewód elektryczny
Awatar użytkownika
mati223
Posty: 78
Rejestracja: 30 mar 2019, 15:45

Re: Wspolny biznes

Post autor: mati223 »

Pamiętajcie jednak o tym, że biznes to również dbanie o bezpieczeństwo pracowników firmy. Warto robic kursy BHP i przeprowadzić audyt PPOŻ. Dzięki temu dowiemy się czy budynek spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa w razie pożaru. Firma https://www.seka.pl/uslugi/uslugi-bhp-i ... resu-ppoz/ oferuje takie usługi.
Awatar użytkownika
Winiett
Posty: 221
Rejestracja: 15 sie 2019, 14:37

Re: Wspolny biznes

Post autor: Winiett »

No jeżeli potrzebujecie wsparcia, no to nie ma co się zastanawiać;) Ja planuje jednak sama spróbować swoich sił w prowadzeniu restauracji. Znalazłam tu na stronie https://www.trafinoil.pl już olej dla gastronomii. W prowadzeniu restauracji bardzo ważni są odpowiedni dostawcy.
Awatar użytkownika
handris
Posty: 162
Rejestracja: 24 sie 2019, 9:44

Re: Wspolny biznes

Post autor: handris »

Szanuję ludzi, którzy prowadzą własny biznes ponieważ to nie jest takie proste. Na ten moment ja pracuję jako sprzedawca i choć posiadam trochę doświadczenia to na prowadzenie własnej firmy jeszcze odwagi nie mam. Co będzie jak nie wyjdzie? Albo jak trafię na złego wspólnika właśnie w przypadku wspólnego biznesu? Sam nie wiem...
Awatar użytkownika
xKASPIANx
Posty: 4
Rejestracja: 24 cze 2020, 20:23

Re: Wspolny biznes

Post autor: xKASPIANx »

No jakoś nie byłbym za bardzo do tego przekonany.
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 352
Rejestracja: 31 sie 2019, 15:49

Re: Wspolny biznes

Post autor: mczay »

To naprawdę świetnie, że zdecydowałeś się na otwarcie własnej firmy - życzę Ci sukcesów! Rozwijaj się i realizuj, a z miesiąca na miesiąc będziesz osiągać coraz wyższe dochody. Z czasem warto byłoby przeprowadzić audyty, które mogłyby wskazać wszelkie nieprawidłowości i pozwoliłyby Ci je wyeliminować. Tutaj: http://biznes4you.pl/czy-w-twojej-firmi ... o-placowy/ można znaleźć fantastyczny artykuł na temat audytów kadrowo płacowych.

spodnie helikon utp urban tactical pants czarne + pas
Awatar użytkownika
jacektalin
Posty: 5
Rejestracja: 05 kwie 2020, 17:41

Re: Wspolny biznes

Post autor: jacektalin »

Nie od dziś wiemy, że wspólny biznes to niestety problem. Jedynie co mogę wam doradzić w sprawie promocji firmy to dodanie do jednego z najlepszych katalogów firm http://www.cindi.org.pl/ myślę, że bez problemu znajdziesz pierwszych klientów.
Awatar użytkownika
polina
Posty: 172
Rejestracja: 17 maja 2019, 22:36

Re: Wspolny biznes

Post autor: polina »

Jak zakładamy biznes to najlepiej już od samego początku dokładnie analizować i monitorować finanse z firmie. Dzięki temu jesteśmy w stanie wczas wykryć ewentualne nieprawidłowości. Brzmi strasznie skomplikowanie jednak są dostępne narzędzia, które zdecydowanie potrafią to ułatwić. Chociażby tutaj https://eanaliza.pl znaleźć można system, który pomoże sporządzić nam analizę finansową, którą niejednokrotnie trzeba przedstawić czy to w banku, kontrahentom czy wspólnikom.
Awatar użytkownika
Internetowa
Posty: 226
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:28

Re: Wspolny biznes

Post autor: Internetowa »

Prowadząc firmę warto zdecydować sie na profesjonalne usługi transportowe. Trzeba jakoś dostarczać towary/sprzęty z jednego punktu do drugiego. Warto skorzystać w tym celu z usług odpowiedniej firmy jak Magemar https://magemar.com.pl/ . Oni specjalizują się w transporcie morskim oraz lądowym - dostarczą towar do każdego kraju europejskiego.

ogladanie filmow on line
Awatar użytkownika
Kubhen522
Posty: 2
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:47

Re: Wspolny biznes

Post autor: Kubhen522 »

Jeśli będzie to biznes wymagający sterylnych warunków to koniecznie takie miejsce warto wyposażyć w stoły ze stali nierdzewnej https://www.eurostal.pl/stoly-do-pracy. Jeden z istotnych elementów wyposażenia kuchennego w przypadku dużego lokalu gastronomicznego to stoły ze stali nierdzewnej. To one w końcu stanowią główne miejsce pracy zatrudnionych kucharzy. Stół nierdzewny gastronomiczny powinien więc być wygodny, funkcjonalny i bezpieczny nawet dla sporej grupy osób pracujących przy nim w szybkim tempie. Najlepsze sprzęty o wysokiej jakości i wykwalifikowana kadra, która z przyjemnością przy nich pracuje – to podstawa do osiągnięcia sukcesu w branży gastronomicznej.
Awatar użytkownika
fiona45
Posty: 76
Rejestracja: 19 lip 2019, 22:41

Re: Wspolny biznes

Post autor: fiona45 »

Nie ważna czy wspólny czy z kimś, ważne aby dobrze wszystko układało się i aby dobrze z prawem go planować. Ostatnio czytałam sporo o tym na https://www.praca-biznes.pl/obsluga-prawna-zazwyczaj/ . Taki prawnik w firmie to dobra sprawa, bo jako zwykli ludzie o wielu prawnych kruczkach nie wiemy.
Awatar użytkownika
mleczko90
Posty: 77
Rejestracja: 30 wrz 2019, 16:35

Re: Wspolny biznes

Post autor: mleczko90 »

Biznes wiąże sie z nieustannym rozwojem i sprzedażą więc warto szkolic się ze sprzedaży np. https://integritysolutionspoland.pl/szk ... e-rzeszow/
Awatar użytkownika
kolo12
Posty: 177
Rejestracja: 12 maja 2019, 14:45

Re: Wspolny biznes

Post autor: kolo12 »

Biznes to zawsze większa potrzeba różnego rodzaju finansowania, jednym z nich są kredyty. Odpowiedni kredyt sprawnie i szybko pomoże załatwić firma Income Consulting https://ic-ekspertfinansowy.pl/dla-firm/ . Można liczyć tam na solidne i rzetelne wsparcie, jeśli chodzi o kredyty i inne formy finansowania nie ma lepszej firmy. Wsparcie i konsultacje są na bardzo wysokim poziomie. To zasługa dużego doświadczenia oraz wiedzy którą systematycznie jest powiększana np. na szkoleniach dla pracowników.
kafar
Posty: 193
Rejestracja: 01 cze 2019, 9:37

Re: Wspolny biznes

Post autor: kafar »

bardzo dobrze gdy firma się rozrasta, rozwija i pojawiają się nowe propozycje biznesowe. Warto jednak zawsze przeprowadzić analizę w negocjacjach biznesowych, czy dana inwestycja jest zasadna i nie niesie za sobą dużego ryzyka straty. Zobaczcie więcej na temat takiego działania na https://www.wawrus.pl/biznes/due-dilige ... gocjacjach . Przeprowadzenie takiej analizy można powierzyć właśnie firmie Crowe.
bażant

Re: Wspolny biznes

Post autor: bażant »

Wspólnie z moją siostrą prowadzimy biznes i za 3 tygodnie czeka nas "przeprowadzka" do nowego, większego biura. Problem w tym, że ani ja, ani moja siostra nie mamy pojęcia jak wybrać meble biurowe mamy na forum osoby doświadczone w tym temacie? Oczywiście posiłkujemy się artykułami https://zlotowskie.pl/artykul/jak-urzadzic-male/852858 w których eksperci doradzają jak urządzić jednak teoria to nie to samo co praktyka. Pomożecie? :D
Awatar użytkownika
Katarzyna78
Posty: 1142
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:40

Re: Wspolny biznes

Post autor: Katarzyna78 »

Prowadząc wspólny biznes, na pewno powinniście pamiętać o bezpieczeństwie w sieci, ponieważ zagrożeń dla Waszego biznesu może tam być naprawdę dużo, a chodzi głównie o wszelakie wirusy i próby ataków hackerskich. Do ochrony polecam https://bitdefender.pl/produkt/gravityz ... -security/, dzięki któremu powinniście się czuć w 100% bezpiecznie.
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 352
Rejestracja: 31 sie 2019, 15:49

Re: Wspolny biznes

Post autor: mczay »

Niezależnie od tego, jaki pomysł na biznes posiadasz, naprawdę dobrze byłoby, gdybyś już po otwarciu firmy, regularnie przeprowadzała audyty. Z ich pomocą łatwo można wykryć nieprawidłowości w jej funkcjonowaniu. Więcej o audytach i o tym, dlaczego powinno się je regularnie wykonywać można przeczytać tutaj: https://cityon.pl/blog/dlaczego-warto-r ... t-w-firmie
Awatar użytkownika
Katarzyna78
Posty: 1142
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:40

Re: Wspolny biznes

Post autor: Katarzyna78 »

Witam,co sądzicie o korzystaniu z telefonicznych porad prawnych? Chętnie poznam wasze opinie na ten temat https://biznews.com.pl/biznes/18637-czy ... assistance Co sądzicie ? Prosze o wasze opinie, pozdrawiam.
oluśka

Re: Wspolny biznes

Post autor: oluśka »

Wynajmujecie lokal dla swojej firmy czy kupiliście go? Ja właśnie przeglądam ogłoszenia lokale użytkowe na wynajem i zastanawiam się nad wynajęciem lokalu na początek. Może za jakiś czas coś kupię, ale najpierw chciałabym trochę rozkręcić firmę i zobaczyć czy będzie przynosić zyski.
Tomuś

Re: Wspolny biznes

Post autor: Tomuś »

Otwieram właśnie taki biznes i powiem Wam, że to nie jest wcale takie proste. Mój wspólnik kazał mi kupić prasy ręczne zębatkowe, o takie coś https://polwelt.pl/oferta/prasy-reczne-zebatkowe-EMG a ja jestem bardziej od papierków, a on jest inżynierem. Mam jednak nadzieję, że wspólnymi siłami ogarniemy i damy radę.
Rezeń

Re: Wspolny biznes

Post autor: Rezeń »

W przypadku kiedy planujecie otworzyć swój biznes to warto jednak do tego odpowiednio się przygotować i przeanalizować najlepsze opcje. Jeśli szukacie konkretnej pomocy i jednocześnie wskazówek jak się za to zabrać to polecam portal https://azymo.pl/ na którym znajdziecie sporo konkretnych wskazówek m.in "Jak założyć swój pierwszy sklep internetowy?" czy też jak później przeprowadzić jego audyt aby efekty sprzedażowe były jak najlepsze. Mam nadzieję, że również się zdecydujecie i jednak efekty będą w pełni zadowalające. Pozdrawiam i dajcie znać jak to dokładnie u Was idzie!
Ogieł

Re: Wspolny biznes

Post autor: Ogieł »

W takim razie jeżeli potrzebujecie konkretnej pomocy w zakresie aranżacji przestrzeni sklepu to jak najbardziej mogę polecić Wam do sprawdzenia ofertę przygotowaną przez Ergostore u których będziecie mogli liczyć na pełne wsparcie, dobre ceny i jednocześnie duze doświadczenie w branży i wykonaniu wielu realizacji. Dlatego też postawiliśmy na nich, ponieważ nie tylko wykonują projekty, ale również ich kluczowym zadaniem jest produkcja mebli także dajcie znać na co się zdecydowaliście u siebie i czy efekt końcowy jest oczywiście zadowalający. Pozdrawiam i udanego biznesu oczywiście życzę!
ODPOWIEDZ