Uzależnienie od hazardu

Zakątek pełen rozmaitości. Nie wiesz, gdzie dopasować wpis, który chcesz dodać? Zajrzyj tutaj.
Awatar użytkownika
Kura_domowa
Posty: 8
Rejestracja: 27 kwie 2019, 7:45

Uzależnienie od hazardu

Post autor: Kura_domowa »

Witam, myślicie, że uzależnienie od hazardu moze być podstawą do unieważnienia małżeństwa?
Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 6
Rejestracja: 18 lip 2019, 15:05

Re: Uzależnienie od hazardu

Post autor: Piotr »

Z tego co się orientuję, to samo uzależnienie od hazardu nie, ale jeśli udowodnisz, że to jest niedojrzałość, to raczej tak. Ale to jest bardziej skomplikowane, lepiej zapytać jakiegoś adwokata kościelnego .
Awatar użytkownika
Kura_domowa
Posty: 8
Rejestracja: 27 kwie 2019, 7:45

Re: Uzależnienie od hazardu

Post autor: Kura_domowa »

A możesz jakiegoś polecić?
Awatar użytkownika
Brzydkie_kaczątko
Posty: 8
Rejestracja: 18 lip 2019, 15:04

Re: Uzależnienie od hazardu

Post autor: Brzydkie_kaczątko »

Awatar użytkownika
kamciao
Posty: 68
Rejestracja: 05 sty 2019, 18:30

Re: Uzależnienie od hazardu

Post autor: kamciao »

Ja też niestety mam problem i doszłam do wniosku, że nie mogę być z moim partnerem, bo gra. Jednocześnie Kocham go i nienawidzę tej Jego choroby. Chciałabym dowiedzieć się coś więcej o tym hazardzie o trzeźwieniu, bo nie znam nikogo oprócz niego z kim mogłabym o tym porozmawiać. Zastanawiam się, czy to można zerwać, Czy można też wyleczyć. Bo znajoma poleciła mi ośrodek Wiosenna i zastanawiam się jak go do tego nakłonić by się leczył.

iveco kraków al.29 listopada
Awatar użytkownika
Świerkon
Posty: 20
Rejestracja: 21 lip 2019, 9:47

Re: Uzależnienie od hazardu

Post autor: Świerkon »

A może warto by było poradzić się specjalistów z Ośrodka terapii uzależnień Nefo? Można napisać do nich i poradzić się jak nakłonić uzależnionego do terapii. Pomogli mojej znajomej jak miała podobny problem z mężem także wiem na pewno, że mają doświadczenie i używają najnowszych metod terapii także członkom rodzin więc myślę, że warto się z nimi skontaktować

bramy garażowe wiśniowski legnica
Awatar użytkownika
malaga
Posty: 167
Rejestracja: 29 kwie 2019, 15:05

Re: Uzależnienie od hazardu

Post autor: malaga »

Uzależnienie od hazardu jest bardzo podobne do uzależnienia od alkoholu, inny bodziec ale skutek ten sam. I w obu przypadkach jeśli chce się z tego wyjść to trzeba po prostu odizolować się od używki. W przypadku alkoholu jest to odtrucie https://actabio.pl/zdrowie/odtrucie-alk ... omu-warto/
Awatar użytkownika
Zośka123
Posty: 36
Rejestracja: 26 cze 2020, 11:47

Re: Uzależnienie od hazardu

Post autor: Zośka123 »

Właśnie największą plagą XXI wieku są uzależnienia behawioralne czyli patologiczny hazard, kleptomania . Na stronie https://wetalk.pl/blog/uzaleznienia-beh ... xxi-wieku/ opisane są te problemy. Są pomocne informacje oraz rady na ten temat jak walczyć z tym jak to uzależnienie leczyć. Poczytajcie to ważny temat.
Awatar użytkownika
bolo
Posty: 107
Rejestracja: 11 sty 2019, 5:24

Re: Uzależnienie od hazardu

Post autor: bolo »

To uzależnienie wydaje się najlżejszym, ale może równie dobrze wyniszczać rodziny, jak alkoholizm czy narkomania. Dlatego powinniście widzieć, gdzie możecie się z tego wyleczyć. Ja wiem o ośrodku Forest w kujawsko-pomorskim, gdzie poza terapią pojedziecie na wycieczkę, skorzystacie z basenu czy jazdy konnej. Odżyjecie i poradzicie sobie z nałogiem.

liposomalna witamina c altrient livonlabs
Awatar użytkownika
BartekMoszte
Posty: 3
Rejestracja: 17 lip 2020, 14:47

Re: Uzależnienie od hazardu

Post autor: BartekMoszte »

Najlepiej szybko zacząć to leczyć :)
Awatar użytkownika
spirit
Posty: 65
Rejestracja: 21 lut 2019, 15:05

Re: Uzależnienie od hazardu

Post autor: spirit »

Wbrew pozorom, takie uzależnienie nie zdarza się rzadko, ale nieczęsto się o tym mówi, ze względu na to, że na początku staramy się sami sobie z nim poradzić. A to nie jest łatwe. Ja na przykład wiem, że jeśli mnie by coś takiego spotkało, to w Nefo będę musiała szukać pomocy. Sama po prostu nie dam rady.
Awatar użytkownika
Katarzyna78
Posty: 1142
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:40

Re: Uzależnienie od hazardu

Post autor: Katarzyna78 »

Witam,co sądzicie o terpapii uzaleznien? Kiedy wartp udac sie na taka terpia? Czy duzo jest tam ludzi swiadomych,ktorzy sami mysla,ze maja problem? Co sądzicie o tym https://uzaleznienia-terapia.pl/blog/ja ... lkoholowy/ ? Chętnie poznam wasze opinie
kłus

Re: Uzależnienie od hazardu

Post autor: kłus »

uzależnienie od hazardu często rozwija się bardzo powoli Im wcześniej osoba mająca problem poszuka pomocy tym skutki nałogowej gry na pieniądze będą mniej drastyczne. terapia jest skuteczna tylko wtedy gdy osoba uzależniona przyzna przed samym sobą że jest chora. jeszcze raz tyle ośrodków leczenia uzależnień że warto nawet zgłosić się na terapię do ośrodka Wiosenna.
BarnabaCzerkó

Re: Uzależnienie od hazardu

Post autor: BarnabaCzerkó »

To jest poważna choroba. Trzeba z tym walczyć.
Michał25

Re: Uzależnienie od hazardu

Post autor: Michał25 »

Jesli mamy takie uzależnienie to myślę że taka odpowiednia terapia może pomóc. Myślę że warto wybrać się do terapia uzależnień tutaj sami specjaliści organizują takie terapie grupowe i inne więc warto tam się pojawić i dać sobie pomóc.
Joaś90

Re: Uzależnienie od hazardu

Post autor: Joaś90 »

Uzależnienie od hazardu nie brzmi poważnie dopóki ktoś z Twoich bliskich doprowadza do tego, że nie masz pieniędzy na czynsz tylko same długi. Na szczęście są takie miejsca jak ośrodek terapii Forest, gdzie wiedzą jak pomóc, by ten koszmar się nie powtórzył.
bąk

Re: Uzależnienie od hazardu

Post autor: bąk »

A słyszeliście może o takim ośrodku jak ten Forest ? Bo mój brat postanowił w końcu udać się na leczenie i dowiedział się, że w tym ośrodku odbywa się taki prawdziwy detox całego organizmu co w przypadku uzależnienia od alkoholu czy leków jest dla takiej osoby bardzo zbawienne. Poza tym zatrudniają tam bardzo dobry personel z wykształceniem medycznym także można liczyć na bardzo fachową i konkretną pomoc
Awatar użytkownika
lasend
Posty: 910
Rejestracja: 21 lip 2019, 10:33

Re: Uzależnienie od hazardu

Post autor: lasend »

Ostatnio sporo szukałem w Internecie informacji na ten temat, i udało się rozwiać wątpliwości. Już nie musisz błądzić i tracić czas na szukanie odpowiedzi na twoje pytania, bo zrobiłem to za Ciebie! Wystarczy że wejdziesz w tę stronę www a dowiesz się więcej https://wroblewskiterapia.pl/
Awatar użytkownika
Ewelinaa
Posty: 35
Rejestracja: 13 cze 2020, 15:27

Re: Uzależnienie od hazardu

Post autor: Ewelinaa »

Wiem, że Ośrodek Terapii Uzależnień Madarvit zajmuje się leczeniem uzależnień od hazardu może warto zgłosić się do nich o pomoc? Ośrodek sam w sobie jest bardzo ładny położony niedaleko jezior turawskich więc okolica sprzyja powrotowi do zdrowia. Standard wysoki i bardzo dużo atrakcji dzięki którym można poczuć się jak na wakacjach a nie odwyku.
Awatar użytkownika
lasend
Posty: 910
Rejestracja: 21 lip 2019, 10:33

Re: Uzależnienie od hazardu

Post autor: lasend »

Ostatnio sporo szukałem w Internecie informacji na ten temat, i udało się rozwiać wątpliwości. Już nie musisz błądzić i tracić czas na szukanie odpowiedzi na twoje pytania, bo zrobiłem to za Ciebie! Wystarczy że wejdziesz w tę stronę www a dowiesz się więcej https://stabil-med.pl
Awatar użytkownika
Remek
Posty: 43
Rejestracja: 18 sty 2019, 16:19

Re: Uzależnienie od hazardu

Post autor: Remek »

Zupełnie się na tym nie znam. Jednak myślę, że warto najpierw spróbować namówić taka osobę do leczenia. Przecież jest tyle różnych miejsc, gdzie można przejść efektywną terapię, choćby ten Ośrodek Terapii Mental Relax. Mam w nim znajomego, który bardzo chwali sobie warunki pobytu.
chyłka

Re: Uzależnienie od hazardu

Post autor: chyłka »

Wiem, jak trudno jest podjąć decyzję o odwyku, ale to jednocześnie jeden z najbardziej odważnych kroków, jakie można podjąć. Każdy, kto przebywa przez ten proces, zasługuje na wsparcie i zrozumienie. Nie jesteście sami. Moze wam pomoc zamknięty ośrodek leczenia uzależnień śląsk https://szansanawolnosc.pl/zamkniety-os ... ien-slask/
ODPOWIEDZ