Uważaj, jak oceniasz pracowników

Zakątek pełen rozmaitości. Nie wiesz, gdzie dopasować wpis, który chcesz dodać? Zajrzyj tutaj.
Awatar użytkownika
Marta912
Posty: 5
Rejestracja: 27 mar 2019, 21:31

Uważaj, jak oceniasz pracowników

Post autor: Marta912 »

Pierwszy kwartał roku to w wielu firmach czas ocen okresowych pracowników. Warto pamiętać, że okresowe oceny kwalifikacyjne mają służyć do wskazania mocnych i słabych stron pracownika. Sąd Najwyższy w niedawno wydanym wyroku wskazał, że jeżeli u pracownika tych słabych stron jest sporo, pracodawca ma obowiązek je wskazać i podać sposób przezwyciężenia trudności, a nie prowadzić do jego zwolnienia. Reszte artykułu znajdziecie na stronie https://www.portalfk.pl/zwalnianie/uwaz ... 17125.html
Awatar użytkownika
aktywna
Posty: 253
Rejestracja: 20 sty 2019, 14:08

Re: Uważaj, jak oceniasz pracowników

Post autor: aktywna »

Dobry pracownik jest na wagę złota. Trzeba takiego szanować i doceniać. Fajnie w takich sytuacjach sprawdzają się dyplomy drewniane MOżna kupic tutaj https://www.grawernia.pl/k56,dyplomy-po ... rewna.html To buduje poczucie wartości. Pracownik staje się pewniejszy siebie.
Awatar użytkownika
Liczi
Posty: 14
Rejestracja: 02 lip 2019, 13:01

Re: Uważaj, jak oceniasz pracowników

Post autor: Liczi »

Pracownik ma prawo błądzić i jest też człowiekiem.
Awatar użytkownika
Eliza
Posty: 520
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:25

Re: Uważaj, jak oceniasz pracowników

Post autor: Eliza »

A skoro już o pracownikach mowa, to czy zatrudnialiście kiedyś u siebie obcokrajowca? Jak pozyskaliście taką osobę do pracy? Widziałam ostatnio na stronie https://polandworkforce.com/, że Agencja Pracy Tymczasowej Poland Workforce może właśnie pomóc w poszukiwaniu takich pracowników. Jak sądzicie, warto z takiej pomocy skorzystać?
miłosz

Re: Uważaj, jak oceniasz pracowników

Post autor: miłosz »

Dokładnie, coś w tym jest. Dlatego tak wiele pracowdawców decyduje się na test gallupa. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj: https://www.cludo.pl/test-gallupa-czyli ... talentach/ Jeśli mam być szczery, to ja również zastanawiam się nad wprowadzeniem takich testów do swojej firmy.
kafar
Posty: 193
Rejestracja: 01 cze 2019, 9:37

Re: Uważaj, jak oceniasz pracowników

Post autor: kafar »

Myślę, że w takich ocenach trzeba być po prostu obiektywnym, nie wyobrażam sobie sytuacji gdzie pracodawca kieruje się personalnymi pobudkami wystawiając ocenę pracy danej osoby zamiast realnymi wynikami jego działań. U nas w firmie takie oceny pracy wykonuje się po każdym ważnym projekcie, po co? Sami zobaczcie co ma na celu feedback i jakie przynosi korzyści dla pracownika i dla pracodawcy. Na pewno nie powinien być powodem do stresu - w końcu w ten sposób otrzymuje się cenne informacje od przełożonych na temat swojej pracy, jej plusów jak i popełnionych błędów.
ODPOWIEDZ