Studnia - osprzęt

Zakątek pełen rozmaitości. Nie wiesz, gdzie dopasować wpis, który chcesz dodać? Zajrzyj tutaj.
Awatar użytkownika
special
Posty: 56
Rejestracja: 25 cze 2019, 14:46

Studnia - osprzęt

Post autor: special »

Zdecydowaliśmy się z mężem na budowę studni głębinowej, ale tak naprawdę wciąż pozostaje kwestia tego, czy wszystko nam się uda. I po prostu mogłabym na przykład pomyśleć o czymś takim jak pompa głębinowa już dziś, ale jednak obawy wciąż są. Może ktoś nam powiedzieć, co powinniśmy po kolei robić? Tak naprawdę czy najpierw pompa, czy studnia?
Awatar użytkownika
dag532
Posty: 30
Rejestracja: 18 lip 2020, 12:00

Re: Studnia - osprzęt

Post autor: dag532 »

Dość trudno oszacować koszt. Na pewno konieczne będzie wykonanie odpowiedniego odwiertu. Jest to możliwe dzięki profesjonalnym wiertnicom oferowanych chociażby przez http://staltechnika.pl/ Nie musisz jednak od razu ich kupować, gdyż w Twojej okolicy z pewnością znajdziesz firmy, które tego typu odwierty wykonują.
Awatar użytkownika
baranek
Posty: 190
Rejestracja: 30 cze 2020, 21:57

Re: Studnia - osprzęt

Post autor: baranek »

Z całą pewnością na pewno warto jest do samej studni dokupić od razu wysokiej jakości pompę głębinową. Ja taką pompę kupowałem w https://ogrody24.pl/pompy/pompy-glebinowe i muszę przyznać, że działa idealnie. W końcu chyba każdemu z nas zależy na tym, aby cała instalacja wodna była sprawna na wiele lat.
czarekś

Re: Studnia - osprzęt

Post autor: czarekś »

W sumie to dambat https://www.dambat.pl/ ma dobre pompy. Nie raz je montowaliśmy w firmie i widać, że jednak producent coś z nimi działa, bo je ulepszył i dziś każdy jest z nich zadowolony. Na pewno żadna inna firma, flagowa nawet, tak nie pracuje ze swoimi produktami, jak dambat.
Awatar użytkownika
baranek
Posty: 190
Rejestracja: 30 cze 2020, 21:57

Re: Studnia - osprzęt

Post autor: baranek »

Myślę, że również bardzo ważną kwestią sprzętu jest posiadanie dobrego hydroforu dla naszego domu. Ja miałem okazję zapoznać się z wpisem https://www.fachowyinstalator.pl/jak-wy ... wy-w-domu/ i właśnie w tym artykule napisano jak wybrać oraz zamontować zestaw hydroforowy.
ODPOWIEDZ