skuteczna terapia

Zakątek pełen rozmaitości. Nie wiesz, gdzie dopasować wpis, który chcesz dodać? Zajrzyj tutaj.
ość

skuteczna terapia

Post autor: ość »

Dobry psycholog - czym powinien się wyróżniać? Jakie powinien mieć cechy, żeby terapia indywidualna była skuteczna? Jak myślicie? Jakie są Wasze przemyślenia na ten temat?
Paweł22

Re: skuteczna terapia

Post autor: Paweł22 »

Pewnie, że tak. W końcu jeśli terapia ma być realnie skuteczna, to powinniście skorzystać ze wsparcia najlepszych specjalistów. Ja mogę Wam zasugerować, byście już teraz zajrzeli do https://lekarzebezkolejki.pl//blog/nerw ... iem/w-1321 i sprawdzili, jak najlepiej walczyć z takimi problemami. To ważna rzecz, nie odpuszczajcie tego.

koszula męska taro filip 008
Awatar użytkownika
kapka
Posty: 144
Rejestracja: 23 sie 2019, 14:34

Re: skuteczna terapia

Post autor: kapka »

Wiesz od czego zależy skuteczna terapia? Od lekarza, który nas prowadzi. Sama swego czasu miałam problemy na tle pscychicznym i gdyby nie ta placówka: https://psychomedic.pl/psychiatra-lodz/ to nie wiem w jakim stanie dziś bym była, co by się ze mną działo. Często mylnie myślimy, że nasze problemy same znikną bądź sami sobie z nimi poradzimy...
Łukasz

Re: skuteczna terapia

Post autor: Łukasz »

Na pewno musi wykazywać szczerą chęć pomocy i zainteresowanie pacjentem. Ważne też będzie doświadczenie, chociaż i młodzi psychologowie bywają nieraz bardziej skuteczni. Na bardzo dobrych psychologów można trafić w tej https://wetalk.pl poradni psychologicznej online.
Jabłko

Re: skuteczna terapia

Post autor: Jabłko »

Często w przypadkach głębiokiego stresu czy głebiokiej depresji najlepszym rozwiązaniem będzie zgłoszenie się na terapie do psycholog sosnowiec. Ciężko się przekonac do terapii, jednakże efekty mogą byc lepsze niżby można było się spodziewać. Warto zaryzykować :)
najmiła

Re: skuteczna terapia

Post autor: najmiła »

Skontaktuj się z Poradnią Zdrowia Psychicznego Empatio: https://psycholog-ms.pl/ . Poradnia ta znajduje się we Wrocławiu ale oferuje także pomoc online. Prowadzą różne rodzaje terapii, w zależności od zapotrzebowania danego pacjenta. Na pewno otrzymasz tam profesjonalną pomoc psychologiczną.
Kaśka

Re: skuteczna terapia

Post autor: Kaśka »

Jeżeli interesuje was terapia uzależnień w Kłodzku, polecam ośrodek Freedom. Mają tam terapeutów, którzy specjalizują się w pracy z osobami uzależnionymi, dzięki czemu wiedzą jak pomóc i jak się zachować w różnych sytuacjach. Wielu osobą brakuje wsparcia i pomocy, dlatego warto namawiać takie osoby na leczenie w specjalistycznym ośrodku.
Żaneta

Re: skuteczna terapia

Post autor: Żaneta »

My korzystamy z centrum terapii tyle, że dla naszego syna, który ma autyzm. Jestem głęboko poruszona tym jak są wstanie pomóc w życiu codziennym. Uwierzcie znakomity personel, który zna się na tym co robi. Mają duże doświadczenie więc im zaufałam i teraz nie żałuje.
Lili

Re: skuteczna terapia

Post autor: Lili »

Zgadzam się, że wybór psychologa jest bardzo ważny. Kiedy chodziłam na terapię, dopiero trzeci psycholog, z którym się skontaktowałam mi pomógł. Psycholog pomógł mi wyjść z dołka, ale czasami wracają gorsze dni. Ostatnio poczułam bardzo duży spadek motywacji, w skrócie ogromnie się "rozleniwiłam" i wtedy zaczęłam czytać o tym jak lepiej zarządzać swoim czasem Zaczęłam szukać coraz więcej informacji szukać czytać książki o zarządzaniu czasem i kiedy zaczęłam wprowadzać do życia to czego się nauczyłam, czuję się zmotywowana, oszczędzam czas i jestem dużo bardziej produktywna.
Awatar użytkownika
wakacjowa
Posty: 37
Rejestracja: 08 kwie 2020, 19:35

Re: skuteczna terapia

Post autor: wakacjowa »

Przede wszystkim każdy przypadek powinien traktować indywidualnie, nie jechać utartymi ścieżkami dojścia do problemu, a przeanalizować każdy sygnał. Tu polecić mogę centrum medyczne Damiana https://www.damian.pl/zdrowie-psychiczne/, gdzie otrzymałam taką właśnie pomoc w związku z wypaleniem zawodowym, mimo wielu zmian zawodu.
Awatar użytkownika
Lecter
Posty: 161
Rejestracja: 09 wrz 2019, 14:06

Re: skuteczna terapia

Post autor: Lecter »

Jeśli chcemy mieć skuteczną terapię to należy się leczyć na wiele różnych sposobów. Czasami warto korzystać z pomocy różnych organizacji korzystających z dofinansowań jak Fundusz Wsparcia Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego i wielu innych. Tego typu organizacje to najczęściej organizacje non profit, które zajmują się pomocą innym.
MajkaŚ34

Re: skuteczna terapia

Post autor: MajkaŚ34 »

Moim zdaniem zależy jakie kto ma problemy bo jak wiadomo tych zaburzeń jest bardzo dużo. Mój brat miał bardzo duży problem z kompulsywnymi zachowaniami seksualnymi a najprościej mówiąc był uzależniony od filmów pornograficznych a co za tym idzie nie umiał wejść w relację z kobietą....Można długo opowiadać ale doszło do tego, że sam poprosił nas o pomoc i zwierzył się z problemu. Nasza mama jest psychologiem dziecięcym wiec temat nie był jej obcy jeżeli chodzi o osobę, która skończyła psychologię. W takich sytuacjach trzeba działań i krzyki i inne rzeczy nic nie dadzą...Mama od razu skontaktowała się ze swoim znajomym z https://www.narozdrozu.eu/kontakt , który prowadzi terapię dla osób "hiperseksualnych". Mój brat chodzi na terapię i z tego co mówi jest o wiele lepiej.
wieronikk

Re: skuteczna terapia

Post autor: wieronikk »

Pod wieloma względami zastanawiam się, jak budować swoją niezależność, jeśli chodzi o związek. Na razie się ucze, jestem na terapiach, ale i zabawić się bym chciała. W związku z tym po prostu sprawdzam sobie takie https://eronika.pl/ miejsca. Tu mogę spotkać kogoś, z kim szaleństwo jest fajne.
ODPOWIEDZ