Domy spokojnej starości Łódź

Zakątek pełen rozmaitości. Nie wiesz, gdzie dopasować wpis, który chcesz dodać? Zajrzyj tutaj.
Awatar użytkownika
Leopolda88
Posty: 1
Rejestracja: 27 cze 2020, 21:39

Domy spokojnej starości Łódź

Post autor: Leopolda88 »

Witam! Poszukuję zaufanego domu seniora z całodobową opieką medyczną w Łodzi. Do tej pory najbardziej zainteresowała mnie oferta domu opieki Familia. Czy ktoś z was zna tę placówkę?
Awatar użytkownika
Mojzesz-83
Posty: 1
Rejestracja: 02 cze 2020, 2:24

Re: Domy spokojnej starości Łódź

Post autor: Mojzesz-83 »

Znam i dość często bywam tam w odwiedzinach u jednego z członków mojej rodziny. Sądzę, że to odpowiednie miejsce dla każdego seniora z uwagi na spokojną okolicę. Co ciekawe, mieszkańcy mogą brać udział w zajęciach rehabilitacyjnych, więc dba się zarówno o ich zdrowie, jak i sprawność fizyczną.
Awatar użytkownika
Mriolka
Posty: 83
Rejestracja: 08 paź 2019, 7:18

Re: Domy spokojnej starości Łódź

Post autor: Mriolka »

Niestety osoby starsze już mają często problemy ze zdrowiem i trzeba w takich miejscach zadbać o profesjonalny personel medyczny. Spotkałam się też z sytuacją w jednym ośrodku że został ten podzielony na 3 sektory, oddziały, gdzie w każdym byli seniorzy o różnym stanie zdrowia - na pewno sporo to ułatwia. Jak będziecie mieli kogoś z rodziny kto wymaga opieki to zainteresujcie się też firmą https://esklep.brandvital.eu/ i proponowanymi tu balkonikami, schodołazami, aparatami słuchowymi.
Miłosz

Re: Domy spokojnej starości Łódź

Post autor: Miłosz »

W Łodzi niestety nie znam żadnego domu opieki, ale jeśli w grę wchodzą inne miasta to wiem, że w Nowym Dworze Mazowieckim jest bardzo dobry dom opieki - Dom Rodzinny. Konkretnie jest to zakład opiekuńczo-leczniczy z oddziałem paliatywnym, więc również schorowane osoby mogą tam przebywać.
pogą

Re: Domy spokojnej starości Łódź

Post autor: pogą »

Polecam sobie zerknąć na stronkę http://www.domlesnezacisze.pl/ , ,wiadomo że lepiej jest dać swoją rodzinę w dobre ręce, gdzie zdecydowanie dobrze się zajmą. Ja zawsze staram się szukać miejsc, gdzie opieka jest należyta i na dodatek babcia czy dziadek będa mieli z kim spędzić np wolny czas.
kłoda

Re: Domy spokojnej starości Łódź

Post autor: kłoda »

Ja ubolewam nad tym, że u nas zdecydowanie większą popularnością cieszą się domy spokojnej starości niż opiekunki. Zupełnie inaczej jest w Niemczech. Tam nieustannie rośnie zapotrzebowanie na opiekunki i jest to zajęcie mocno cenione. Ostatnio czytałam na temat tego, co taka opiekunka robi i tutaj https://ekspresjaroslawski.pl/artykul/c ... ki/1200831 znalazłam jeden z ciekawych artykułów.
kołdra

Re: Domy spokojnej starości Łódź

Post autor: kołdra »

Szkoda, że u nas nie jest jeszcze zbyt popularna instytucja opiekunki osób starszych. Najczęściej seniorzy lądują w domach spokojnej starości. Na zachodzie wygląda to inaczej. W Niemczech na przykład stale rośnie zapotrzebowanie na takie opiekunki. To zajęcie jest tam naprawdę mocno doceniane. Tutaj https://ih.katowice.pl/uslugi/ile-zarab ... niemczech/ czytałam na ten temat wiadomości. Szczerze mówiąc sama zastanawiam się nad podjęciem takiego zajęcia.
ODPOWIEDZ