budowa magazynu

Zakątek pełen rozmaitości. Nie wiesz, gdzie dopasować wpis, który chcesz dodać? Zajrzyj tutaj.
Awatar użytkownika
romera
Posty: 91
Rejestracja: 04 sty 2019, 15:26

budowa magazynu

Post autor: romera »

od jakiegoś czasu rozważam pomysł postawienia magazynu. Zastanawiam się tylko jak to wszystko odpowiednio zorganizować i za co się tak na prawdę zabrać. Wstępnie znalazłam tutaj http://pronamiot.pl/index.php/jak-zorganizowac-magazyn/ kilka bardzo dobrych informacji. Moze wy też podpowiecie mi za co sie zabrac?
Awatar użytkownika
bolo
Posty: 107
Rejestracja: 11 sty 2019, 5:24

Re: budowa magazynu

Post autor: bolo »

Bez względu na to, na jaką konstrukcję się zdecydujesz (ceglaną, z pustaków, metalową) , musisz pamiętać, żeby położyć dobrej jakości kable https://sklep.elektrospark.pl/kable,7808.html i dobrze poprowadzić siłę, tak by nic nie zostało przeciążone, a i żeby cała instalacja elektryczna wytrzymała najwyższe z szacowanych napięć. Na tym nie możesz oszczędzać, bo odbije Ci się czkawką.
Awatar użytkownika
juleczkaa
Posty: 5
Rejestracja: 10 kwie 2019, 19:00

Re: budowa magazynu

Post autor: juleczkaa »

Liczę na to, że ktoś inny tutaj pomoże. Ja się na tym nie znam.
Kiedy piasek przesypuje się w klepsydrze, zwłoka w wymierzaniu sprawiedliwości jest równie zła jak niesprawiedliwość.
Awatar użytkownika
alka3
Posty: 5
Rejestracja: 11 kwie 2019, 17:31

Re: budowa magazynu

Post autor: alka3 »

Poprzez przeglądarkę znajdziesz mnóstwo informacji na ten temat. Zacznij od tego według mnie.
Brutalność zawsze podszyta jest sentymentalizmem. To prawo kompensacji.
Awatar użytkownika
listu
Posty: 166
Rejestracja: 11 mar 2019, 12:01

Re: budowa magazynu

Post autor: listu »

Kiedy już magazyn będzie stać to trzeba pomyśleć o jego wyposażeniu. Dobrze sprawdzą się tego typu regały metalowe https://www.e-regaly.pl/ - są właśnie przeznaczone do tego typu inwestycji ze względu na solidne wykonanie. Taki jeden regał jest w stanie unieść nawet kilkaset kilogramów
Awatar użytkownika
quee
Posty: 80
Rejestracja: 20 cze 2019, 21:16

Re: budowa magazynu

Post autor: quee »

Raczej będą potrzebne większy regały, chociaż takie mniejsze również się przydadzą. Zależy, jakie gabarytowo towary będą składowane. Zerknij na https://amrack.pl/ bo tam są regały o różnym zastosowaniu.
Szczukał53

Re: budowa magazynu

Post autor: Szczukał53 »

Magazyn gastronomiczny czy sklepowy wymaga dobrze dostosowanych regałów do panujących tam warunków i temperatur. Najczęściej wybieranymi są właśnie regały ze stali nierdzewnej. Można je szybko i wygodnie zamówić w gastromarket https://gastromarket.pl/regaly-gastronomiczne/. Dają one gwarancję wytrzymałości i odporności na korozję.
Martuśkaa

Re: budowa magazynu

Post autor: Martuśkaa »

Zarządzanie zapasami to bardzo ważny temat w firmie. Zapasy pełnią rolę bufora pomiędzy firmą a jej dostawcami i odbiorcami. Firma Entra Group zajmuje się tym tematem. Czy znacie też inne firmy z tej branży? https://entra-group.eu/oferta/model-by- ... ganizacji/
Królik

Re: budowa magazynu

Post autor: Królik »

Jak budujesz magazyn to na pewno będzie potrzebny odpowiedni ciężki sprzęt i specjalistyczne maszyny. Wszystko to wynajmiesz w tej firmie https://avio-star.pl/ która nie tylko dostarczy sprzęt ale także operatorów. Takie rozwiązanie przyspieszy wykonanie zadań na placu budowy. To tylko jedna z niewielu usług więc spokojnie możesz na nich stawiać.
Bąbik34

Re: budowa magazynu

Post autor: Bąbik34 »

Szafy magazynowe odporne na korozję to jedne z kluczowych elementów magazynu, w którym chcielibyśmy przechowywać wartościowe rzeczy czy produkty. Takie szafy, półki czy meble z nierdzewki wygodnie zamówisz tutaj https://polgast.com.pl/#szafy-regaly-polki.

olej z konopii rak
Awatar użytkownika
Winiett
Posty: 221
Rejestracja: 15 sie 2019, 14:37

Re: budowa magazynu

Post autor: Winiett »

Spora inwestycja, już sama działka, tereny przemysłowe pod magazyn to duży koszt, a i też trzeba przygotować wszystko pod budowę, zadbać o dojazd, drogę wewnętrzną. No ale jest to inwestycja, która może się wam opłacać przecież. Ja akurat wynajmuje magazyn, to dla mnie było najbardziej opłacalną opcją;) Z takich praktycznych rzeczy to mogę polecić wam również świetne wózki widłowe. W firmie Gizo mają bardzo dobry sprzęt, jak będziecie tych potrzebować to powinniście się do nich zgłosić.
tłamiarz

Re: budowa magazynu

Post autor: tłamiarz »

Jeśli chodzi o przygotowanie projektu konstrukcji stalowej razem z wykonaniem pod halę magazynową to współpracowałem z firmą Mikos która specjalizuje się w tego rodzaju realizacjach. Firma posiada wieloletnie doświadczenie przez co można być spokojnym o prawidłowy przebieg prac.
Awatar użytkownika
eweran
Posty: 173
Rejestracja: 28 mar 2019, 23:04

Re: budowa magazynu

Post autor: eweran »

Taka budowa magazynu to odpowiedzialne zadanie, zdecydowanie trzeba się na tym znać. Dobrze, że teraz można korzystać z różnych nowoczesnych rozwiązań, które ułatwiają wiele kwestii. Na przykład jeśli chodzi o określanie stanu naprężenia w materiałach czy konstrukcjach stalowych to firma NNT https://nntlab.com/ oferuje właśnie takie nowoczesne rozwiązanie, a do tego co ważne bezinwazyjne, a sam pomiar to dosłownie kilka sekund. Na stronie można się zapoznać ze szczegółami.
łop

Re: budowa magazynu

Post autor: łop »

W zasadzie to tutaj każdy może coś innego powiedzieć, i ja powiem Wam, że to będzie dobrym zdaniem. Nie mogę jednak nigdzie sprawdzić, czy pompy do studni to mają jakieś oznaczenia i jak je wybierać. Czy będziecie w stanie mi coś podpowiedzieć? Na pewno będę zobowiązana i coś pomogę.
łucja

Re: budowa magazynu

Post autor: łucja »

A co powiecie na taką opcję jak wynajem powierzchni magazynowej? Na przykład firma 7R: https://www.7rsa.pl/nasze-projekty/7r-park-gdansk-iii się tym zajmuje. Poczytajcie koniecznie o ich projektach i o tym, jak działają. Moim zdaniem to dużo wygodniejsza opcja niż budowanie magazynu od zera.
Zając

Re: budowa magazynu

Post autor: Zając »

Sporo czasu mi zajęło aż znalazłem fachową firmę zajmującą się tematem prefabrykatów betonowych. W końcu trafiłem na https://sienkiewicz.com.pl/ Jeżeli równiez szukacie kogoś, kto zajmuje się tym tematem, to polecam sobie sprawdzić podany wcześniej link. Na pewno nie będziecie zawiedzeni
Awatar użytkownika
polina
Posty: 172
Rejestracja: 17 maja 2019, 22:36

Re: budowa magazynu

Post autor: polina »

Jeżeli będziesz budować magazyn, zadbaj aby znalazła się w nim wentylacja. Taki system zadba o właściwą jakość powietrza, w każdym pomieszczeniu, na terenie całego obiektu. Wiadomo, że taka inwestycja wiąże się z regularnymi konserwacjami. Wówczas wentylacja może służyć latami. Oczywiście, warto wcześniej sprawdzić jak kształtuje się koszt takiej usługi. Mi w tym temacie pomógł artykuł - https://brawent.pl/ile-kosztuje-czyszczenie-wentylacji/ . Wiedziałam jak to będzie wyglądać i mogłam zaplanować swój budżet.
Awatar użytkownika
Lecter
Posty: 161
Rejestracja: 09 wrz 2019, 14:06

Re: budowa magazynu

Post autor: Lecter »

Samo wybudowanie magazynu to jeszcze nie wszystko. Kolejnym etapem będzie skompletowanie niezbędnego wyposażenia magazynowego i warto tutaj korzystać z wysokiej jakości produktów. Na stronie https://skladuj24.pl/ można znaleźć tego typu wyposażenie, które spełni wszelkie wymagania.
boczek

Re: budowa magazynu

Post autor: boczek »

Jeśli chodzi o kwestię bezpieczeństwa magazynu, tablice budowlane stają się coraz bardziej popularnym wyborem wśród właścicieli magazynów. Stanowią one skuteczny środek bezpieczeństwa, zapewniając ochronę zarówno magazynu, jak i jego zawartości. Jeśli szukasz sposobów na poprawę bezpieczeństwa swojego magazynu, zdecydowanie warto rozważyć zastosowanie płyt budowlanych.
ODPOWIEDZ