Alkoholizm a unieważnienie małżeństwa

Zakątek pełen rozmaitości. Nie wiesz, gdzie dopasować wpis, który chcesz dodać? Zajrzyj tutaj.
Awatar użytkownika
Jagoda
Posty: 22
Rejestracja: 10 sty 2019, 14:56

Alkoholizm a unieważnienie małżeństwa

Post autor: Jagoda »

Mam pytanie… Czy uzależnienie od alkoholu jest powodem do stwierdzenia nieważności małżeństwa?
Awatar użytkownika
kosmitka33
Posty: 3
Rejestracja: 09 lip 2019, 15:34

Re: Alkoholizm a unieważnienie małżeństwa

Post autor: kosmitka33 »

Hmmm, to baaardzo skomplikowana sprawa. Wszystko zależy. Zasięgnij porady prawnej. Ona do niczego Cię nie zobowiązuje. Polecam Kancelarię Salomon – a na ich stronie znajdziesz bazę wiedzy – też coś Ci może pomóc jej przeczytanie.
Awatar użytkownika
Basia30
Posty: 19
Rejestracja: 17 lip 2019, 15:09

Re: Alkoholizm a unieważnienie małżeństwa

Post autor: Basia30 »

Uzyskanie stwierdzenia nieważności małżeństwa to skomplikowany proces. Różni się znacznie od rozwodu i stosunkowo często kończy się brakiem takiego unieważnienia. Taka odmowa mnie spotkała. Kilka lat procesu, przesłuchania, zaangażowanie rodziny i przyjaciół, a nawet dalszych znajomych i wszystko na marne. Mój największy błąd – brak adwokata kościelnego podczas całej procedury. Konsultacja mi dużo dała, ale to za mało. Za trudna sprawa.
Awatar użytkownika
Jagoda
Posty: 22
Rejestracja: 10 sty 2019, 14:56

Re: Alkoholizm a unieważnienie małżeństwa

Post autor: Jagoda »

A czy mój adwokat, który przeprowadził mnie przez „normalny” rozwód mi w tej sprawie pomoże?
Awatar użytkownika
Basia30
Posty: 19
Rejestracja: 17 lip 2019, 15:09

Re: Alkoholizm a unieważnienie małżeństwa

Post autor: Basia30 »

Raczej nie bardzo. Adwokat kościelny ma specjalizację z prawa kanonicznego i zna te wszystkie procedury, jakie obowiązują w sądzie kościelnym. A procedury bardzo się różnią od tych, które znasz z sądu rodzinnego.
Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 6
Rejestracja: 15 sty 2019, 15:51

Re: Alkoholizm a unieważnienie małżeństwa

Post autor: Misiek »

Jeśli szukasz dobrego adwokata kościelnego to polecam Kancelarię Salomon – mają biura w kilku miastach w Polsce, to może będzie Ci pasować. Bardzo ich polecam, z własnego doświadczenia!
Awatar użytkownika
Stachura
Posty: 62
Rejestracja: 13 mar 2019, 12:35

Re: Alkoholizm a unieważnienie małżeństwa

Post autor: Stachura »

Alkohol w małżeństwie to bardzo poważna sprawa. Czy da się unieważnić z tego powodu małżeństwo to jest pytanie do adwokata. Jeśli chcesz dowiedzieć się co można zrobić w tej sprawie to skontaktuj się np z kancelarią https://www.adwokat-soszka.pl/ . Tu zajmują się sprawami dotyczącymi prawa rodzinnego. Każdy przypadek jest inny dlatego wymaga indywidualnego podejścia i opracowania strategii.
Awatar użytkownika
kamciao
Posty: 68
Rejestracja: 05 sty 2019, 18:30

Re: Alkoholizm a unieważnienie małżeństwa

Post autor: kamciao »

Jak wiadomo choroba alkoholowa dotyczy w równym stopniu obu płci. Do wspólnych objawów należą przede wszystkim głód alkoholowy i upośledzona zdolność do kontrolowania picia. pJeśli w naszym otoczeniu znamy kogoś z takim problemem warto z nim o tym porozmawiać i zasugerować, że mógłby się zapisać na terapia do ośrodka Terapii Uzależnień nefo

zabudowa z regipsu pod telewizor
Awatar użytkownika
babajaga
Posty: 59
Rejestracja: 18 maja 2019, 11:46

Re: Alkoholizm a unieważnienie małżeństwa

Post autor: babajaga »

A no uzależnienie od alkoholu to jest choroba z którą trzeba walczyć a nie jej się poddawać. Dlatego też ważne jest wsparcie osób bliskich by osoba uzależniona czuła wsparcie i miała większą motywację do podjęcia leczenia. Takimi osobami zajmują się fachowcy w Ośrodku terapii Wiosenna koło Krakowa. Na prawdę bardzo ważne jest aby nie bać się prosić o pomoc, bo to jest choroba jak każda inna z którą trzeba walczyć i leczyć

suezu
Awatar użytkownika
spirit
Posty: 65
Rejestracja: 21 lut 2019, 15:05

Re: Alkoholizm a unieważnienie małżeństwa

Post autor: spirit »

No właściwie jest to dla mnie niepojęte, jak można zacząć po ślubie pić, albo nie zauważyć, że ktoś ma z tym problem przed ślubem. Nie wiem też, czy nie będzie Ci potrzebny Ranking Ośrodków Terapii i czy nie będzie zalecenia próbowania ocalenia związku. No i też w sumie nie wiem, jak do takiej choroby podejdzie sąd i kościół.
Awatar użytkownika
chylka
Posty: 165
Rejestracja: 17 gru 2019, 16:49

Re: Alkoholizm a unieważnienie małżeństwa

Post autor: chylka »

alkoholizm to choroba wiec warto jednak wspierac partnera w terapii - moze rozwazcie Osrodek Tratwa w Wisle, maja tam naprawde genialnych terapeutow
Awatar użytkownika
kamciao
Posty: 68
Rejestracja: 05 sty 2019, 18:30

Re: Alkoholizm a unieważnienie małżeństwa

Post autor: kamciao »

Osoba uzależniona od alkoholu przez twoje uzależnienie i związane z nim zachowania dezorganizuje życie pozostałym członkom rodziny jak wiadomo jest nieprzewidywalne Nie daje poczucia bezpieczeństwa i spokoju dlatego też warto porozmawiać z tą osobą i pokierować go na leczenie w ośrodku Terapii Uzależnień Nefo
Awatar użytkownika
Katarzyna78
Posty: 1142
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:40

Re: Alkoholizm a unieważnienie małżeństwa

Post autor: Katarzyna78 »

Witam,czy warto szukac specjalisty od uzaleznienien wintenecie? Moja kolezanka ma taki problemw rodzinie i prosila mnie o pomoc. Poki co udalo mi się znalezc tylko taką stronę ze specjalistami https://swiatprzychodni.pl/swiadczenia/ ... /warszawa/ Co o niej sądzicie?
Awatar użytkownika
Internetowa
Posty: 226
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:28

Re: Alkoholizm a unieważnienie małżeństwa

Post autor: Internetowa »

Uzależnień w dzisiejszych czasach jest niestety sporo. Alkoholizm może zaszkodzić nam jak i naszym bliskim. Jednakże - nie wyleczysz alkoholika jeśli sam tego nie będzie chciał. Warto jednak rozmawiać, próbować przekonywać do terapii. Jest taka prywatna klinika pod Warszawą o nazwie Medox w którym atmosfera jest bardzo przyjazna i nie odrzuca osobę uzależnioną. Na pewno pomogą wiec warto wybrać sie na leczenie narkomanii czy alkoholizmu
Awatar użytkownika
Katarzyna78
Posty: 1142
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:40

Re: Alkoholizm a unieważnienie małżeństwa

Post autor: Katarzyna78 »

Wsparcie bliskich jest bardzo ważne w czasie choroby, tej alkoholowej również. Jednak nie wolno dopuścić do sytuacji, w której uzależnienie niszczy związek i życie całej rodziny. Trzeba szukać pomocy, najlepiej w takich specjalistycznych ośrodkach, jak ten https://uzaleznienia-terapia.pl/grupa-wsparcia/
Awatar użytkownika
Rapsodia
Posty: 126
Rejestracja: 15 sty 2019, 18:10

Re: Alkoholizm a unieważnienie małżeństwa

Post autor: Rapsodia »

Taka sytuacja może być powodem do unieważnienia małżeństwa, ale wydaje mi się, że tylko w jednym przypadku. Kiedy Twój małżonek był już alkoholikiem przed Waszym poznaniem i skrzętnie to ukrywał. Jeśli jednak nadal Ci na nim zależy, to po prostu go wspieraj. Zadzwoń do Ośrodka terapii Forest i zapytaj o szczegóły pobytu. Może Twój mąż się na to zgodzi.
Awatar użytkownika
emi8201
Posty: 107
Rejestracja: 10 gru 2019, 11:57

Re: Alkoholizm a unieważnienie małżeństwa

Post autor: emi8201 »

A może najpierw byłoby warto pomyśleć o tym, aby wyleczyć alkoholizm? W wielu przypadkach pomocna okazuje się wszywka alkoholowa i na stronie http://cafepineska.pl/czy-tzw-wszywka-a ... i-esperal/ można znaleźć sobie wszystkie informacje z nią związane. Zerknijcie, może to pomoże w trudnych sytuacjach.
Awatar użytkownika
Kludia
Posty: 75
Rejestracja: 03 kwie 2019, 14:24

Re: Alkoholizm a unieważnienie małżeństwa

Post autor: Kludia »

Każdy wie, że alkoholik potrzebuje silnego wsparcia najbliższych, dlatego rozwód może pogorszyć jego problem. Najpierw warto podjąć wspólną walkę. Jeśli terapia nie pomoże, to trzeba podjąć bardziej radykalne kroki. Na pewno takim jest esperal. Polecam poczytać o tym czym jest esperal. To bardzo skuteczne rozwiązanie.
Awatar użytkownika
Katarzyna78
Posty: 1142
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:40

Re: Alkoholizm a unieważnienie małżeństwa

Post autor: Katarzyna78 »

Zanim weźmie się za takie poważne środki jak unieważnienie małżeństwa, warto dowiedzieć się jaka jest przyczyna alkoholizmu, ponieważ może uda się z tym walczyć. Częstym powodem nałogowego sięgania po alkohol jest syndrom DDD, czyli syndrom dorosłego dziecka z rodziny dysfunkcyjnej o którym możecie poczytać więcej na https://uzaleznienia-terapia.pl/blog/syndrom-ddd/.
Awatar użytkownika
tuptus
Posty: 70
Rejestracja: 24 cze 2019, 8:18

Re: Alkoholizm a unieważnienie małżeństwa

Post autor: tuptus »

Nie mam pojęcia czy alkoholizm może być powodem do unieważnienia małżeństwa. Chociaż zdaje sobie sprawę, że alkoholik potrafi bardzo dobrze się kryć ze swoim uzależnieniem i życie z nim jest bardzo ciężkie. Wiem, bo mąż pije ale nigdy nie pomyślałam o unieważnieniu małżeństwa. Wiem, że muszę mu pomóc . Dlatego też chcę go przekonać na leczenie w ośrodku Detoks Fenix W dodatku na prośbę pacjenta mogą wszyć taką specjalną wszywkę alkoholową dzięki której nie będzie już więcej pić
Awatar użytkownika
Ewelinaa
Posty: 35
Rejestracja: 13 cze 2020, 15:27

Re: Alkoholizm a unieważnienie małżeństwa

Post autor: Ewelinaa »

Alkoholizm to straszna choroba, która niszczy nie tylko więzi z bliskimi ale samego człowieka. Może warto udać się na terapię? Rozwód to ostateczność ale może czasem warto jeszcze zawalczyć o związek? Ośrodek Terapii Wiosenna to świetne miejsce dla ludzi z uzależnieniami. Specjaliści dopasowują formę terapii bezpośrednio do pacjenta. Dodatkowo fachową pomoc psychologiczną otrzymuje również rodzina uzależnionego.
Awatar użytkownika
WaclawBoczet
Posty: 3
Rejestracja: 14 lip 2020, 20:02

Re: Alkoholizm a unieważnienie małżeństwa

Post autor: WaclawBoczet »

Szczerze mówiąc to nie wiem czy to jest dobra podstawa do unieważnienia małżeństwa.
fatuś

Re: Alkoholizm a unieważnienie małżeństwa

Post autor: fatuś »

Alkoholizm jest chorobą a zarazem problemem społecznym utrudniające funkcjonowanie utrzymywanie relacji z ludźmi. zdecydowanie najtrudniejszym wyzwaniem terapeutycznym jest Rozpoznanie problemu i skłonienie osoby uzależnionej do przyznania się do niego. ale jeśli już ta osoba przyznać się do tego że jest uzależniona to warto by napisała się na przykład do ośrodka leczenia uzależnień Nefo
xARKĄDIUSZx

Re: Alkoholizm a unieważnienie małżeństwa

Post autor: xARKĄDIUSZx »

Z tego co się orientuję to alkoholizm może być podstawą do rozwodu, ale raczej nie do unieważnieniu małżeństwa. No jedyną opcją jest to, że partner czy partnerka zataił tę chorobę przed ślubem.

___
sterylizator powietrza - covid
olusięnko

Re: Alkoholizm a unieważnienie małżeństwa

Post autor: olusięnko »

Myślę, że mój przedmówca ma tutaj racje. Jeżeli choroba alkoholowa powstała już po zawarciu małżeństwa to na pewno nie może być podstawą do unieważnienia takiego małżeństwa. Ogólnie bardzo ciężko jest zdobyć takie unieważnienie.

___
https://milkandlove.pl/odziez-ciazowa/s ... sy-ciazowe
Awatar użytkownika
Katarzyna78
Posty: 1142
Rejestracja: 19 lip 2019, 11:40

Re: Alkoholizm a unieważnienie małżeństwa

Post autor: Katarzyna78 »

Trzeba mieć świadomość, że alkoholizm jest straszną chorobą, która wyniszcza zarówno fizycznie jak i psychicznie. Dotyka nie tylko osobę uzależnioną, ale także najbliższych. Niestety rozpoczęcie leczenia nie jest końcem problemów. To bardzo złożony i długotrwały proces, który często przebiega w ciężki sposób. Poczytajcie o tym na https://uzaleznienia-terapia.pl/blog/sk ... -alkoholu/ .
bożenka

Re: Alkoholizm a unieważnienie małżeństwa

Post autor: bożenka »

Wydaję mi się, że jest taka możliwość, ale lepiej zagłębić się w ten temat na podstawie przepisów prawa. A czy próbowaliście zaradzić coś, aby pozbyć się problemu w postaci uzależnienia? Szkoda, aby nałóg zdominował nad małżeństwem. Warto walczyć i dać drugiej osobie kolejną szansę. Od siebie polecę zabieg zaszycia alkoholowego w Mysłowicach. Wszywka pomogła wielu alkoholikom pokonać nałóg i powrócić do dawnego życia.
szczęśliwa

Re: Alkoholizm a unieważnienie małżeństwa

Post autor: szczęśliwa »

Zdaję sobie sprawę z tego, że uzależnienie alkoholowe to naprawdę bardzo poważny nałóg. Ale czy naprawdę warto przez to rezygnować z miłości oraz małżeństwa? Obecnie jest na rynku szereg sposobów, które wspomagają walkę z nałogiem. Dostępne są terapie, zaszycia alkoholowe oraz inne metody. Na wstępnym etapie walki ja serdecznie mogę polecić zabieg odtrucia alkoholowego w Poznaniu. Daje skuteczne efekty, oczyszcza organizm z toksyn i daje siłę i nadzieje do dalszej pracy nad sobą. Zastanówcie się nad tym poważnie. Pozdrawiam Was i trzymam mocno kciuki!
tusiaa

Re: Alkoholizm a unieważnienie małżeństwa

Post autor: tusiaa »

Taka jest prawda, że każdy rodzaj uzależnień ma negatywny wpływ praktycznie na wszystko... Jak chodzi o mnie, to czytałam właśnie ciekawy wpis https://wszywka-poznan.pl/zastrzyk-antyalkoholowy.html - który uświadamia, jakie są realne i skuteczne metody alkoholizmu. Możecie się z nim zapoznać.
ODPOWIEDZ