Podatki za pracę za granicą

Radzimy, rekomendujemy, komentujemy. Szukasz wsparcia lub opinii? Napisz!
Awatar użytkownika
natanael_89
Posty: 1
Rejestracja: 31 paź 2020, 21:48

Podatki za pracę za granicą

Post autor: natanael_89 »

Cześć! Podejrzewam, że nie brakuje tu osób, które pracowały lub nadal pracują za granicą, mam rację? Powiedzcie mi, jak radzicie sobie z rozliczaniem podatków? Dobrze wiem, że rozliczenia podatkowe z zagranicy niejednemu sprawiły trudność i powiem wam, że ja jestem zwolennikiem korzystania z usług specjalistów. Wiele firm oferuje pomoc w załatwieniu wszystkich formalności. Też myślicie, że to najlepsze rozwiązanie?
Awatar użytkownika
baranek
Posty: 189
Rejestracja: 30 cze 2020, 21:57

Re: Podatki za pracę za granicą

Post autor: baranek »

Jak najbardziej takie kwestie są niezwykle ważne i to czy pracujemy za granicą czy prowadzimy firmę to na pewno musimy rozliczać się według prawa danego kraju. Ja praktycznie od samego początku współpracuję z firmą Thompson&Stein i muszę przyznać, że jak najbardziej jest to dobra współpraca.
Awatar użytkownika
Eliza
Posty: 520
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:25

Re: Podatki za pracę za granicą

Post autor: Eliza »

A jak to wygląda we Francji? Czy ktoś z Was miał okazję pracować w tym kraju? I jak wrażenia? Ja ostatnio widziałam na stronie internetowej https://polandworkforce.com/praca-francja/, że Agencja Pracy Tymczasowej Poland Workforce organizuje takie właśnie wyjazdy do pracy do Francji. Co o tym sądzicie? Czy Waszym zdaniem można tam dobrze zarobić?
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 352
Rejestracja: 31 sie 2019, 15:49

Re: Podatki za pracę za granicą

Post autor: mczay »

No ja do Niemiec niedługo do pracy jadę i też nie wiem jak mam się tam rozliczać z podatku. Tutaj https://zwrot-podatkow.pl/zwrot-podatku-z-niemiec widziałem już ofertę jednej z firm która coś takiego może w naszym imieniu załatwić. Chyba skorzystam z ich usług jednak.
kafar
Posty: 186
Rejestracja: 01 cze 2019, 9:37

Re: Podatki za pracę za granicą

Post autor: kafar »

Moja ciocia od lat wyjeżdża do pracy jako opiekunka seniorów i nie ma problemu z podatkami. Wszystkim zajmuje się jej księgowa. A myśleliście kiedyś o takim wyjeździe? Jeśli tak to polecam współpracę z agencją https://eopiekunka.pl/oferty-pracy/ . Tu znajdziecie dobre oferty pracy, kompleksową pomoc podczas organizacji wyjazdu. W agencji zapewniają naprawdę świetne warunki - umowę o pracę, pełne ubezpieczenie, godziwe wynagrodzenie w tym sezonowe premie. Naprawdę dbają o swoich pracowników, jeśli jesteście zainteresowani to chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania.
ODPOWIEDZ