Notariusz

Radzimy, rekomendujemy, komentujemy. Szukasz wsparcia lub opinii? Napisz!
Stanisław W.

Notariusz

Post autor: Stanisław W. »

Dzień dobry,
Chciałbym uzyskać jakieś informacje na temat notariusza, mam teraz pewną sprawę, która będzie wymagała pomocy notarialnej, ale nie wiem nawet na co zwracać uwagę przy wyborze kancelarii. Mam kilka poleceń, tylko kogo wybrać? Wiadomo, ze w sieci jest wiele informacji, ale wolę takie z doświadczenia.
łucja

Re: Notariusz

Post autor: łucja »

No ja mam spore doświadczenie z notariuszami, bo pracowałam jako pośrednik nieruchomości i trochę już takich specjalistów poznałam. Co mogę powiedzieć, to na pewno warto kierować się poleceniami znajomych, bo oni najlepiej wiedzą, czy notariusz wykonał dobrze swoje usługi czy nie, czy dobrze da się z nim dogadać, itp. Taki notariusz, który spełnia wszystkie te kryteria, to w moim przypadku notariusz Agata Miland-Huzarewicz, która ma swoją kancelarię notarialną w Sosnowcu http://notariusz-zsosnowca.pl/dokumenty/ . U niej byłam wielokrotnie i za każdym razem byłam zadowolona z tego jak przebiegła ta wizyta, polecam ją serdecznie.
FARGŃ

Re: Notariusz

Post autor: FARGŃ »

A właśnie, kryteria, każdy ma chyba taki zestaw podstawowych, czyli cena, kompetencja, jakość usług. Najlepiej w tym zestawieniu w moim odczuciu wyszła kancelaria notarialna MW http://www.notariuszwiniarska.pl/pl/4,Notariusze w Częstochowie. Tam pracuje dwóch notariuszów, są to osoby z doświadczeniem, mają szeroki zakres usług, naprawdę potrafią pomóc w każdej sprawie. Byliśmy tam wielokrotnie i nigdy się nie zawiedliśmy.
Karrdń

Re: Notariusz

Post autor: Karrdń »

My z usług notariusza korzystaliśmy wielokrotnie, czy to przy sporządzaniu jakiś aktów notarialnych, w tym przepisywaniu własności, ale u notariusza przechowujemy też niektóre dokumenty. Korzystamy z usług kancelarii notarialnej Ewy Wesołowskiej http://notariusztorun.pl/czynnosci/ w Toruniu, ona znajduje się przy ulicy Rynek Nowomiejski. Co do notariusza nie mamy żadnych zastrzeżeń, ma dobre ceny, jest to bardzo profesjonalna specjalistka, która zna się na tym, co robi.
ińk

Re: Notariusz

Post autor: ińk »

Jako, że inwestujemy w nieruchomości, to musieliśmy znaleźć sobie dobrego notariusza, nasz wybór padł na kancelarię notariusza Teresy Lewińskiej w Szczecinie http://www.notariusz-lewinska.pl/obsluga-notarialna . To była dobra decyzja, bo pani Lewińska świetnie się spisuje, bez problemu możemy tam załatwić wszystkie sprawy, ma opłacalną ofertę, potrafi także doradzić, a gdy nie wiedzieliśmy o co chodziło w jednej sprawie, przez ten skomplikowany żargon prawniczy, to nam wytłumaczyła.
terńał

Re: Notariusz

Post autor: terńał »

Byłam u notariusza Piotra Góreckiego w jego kancelarii notarialnej w Bydgoszczy, kilka razy, ale w sprawie testamentu, który chciał spisać mój tata. Nie byliśmy za bardzo zorientowani w temacie, ale tata był chory i powiedział, że woli mieć wszystkie sprawy z nieruchomościami uporządkowane. Na stronie tego notariusza już potrzebne informacje uzyskaliśmy: https://www.notariusz-gorecki-bydgoszcz ... menty.html , a do tego już w samej kancelarii dowiedzieliśmy się szczegółów. Załatwiliśmy tam wszystko, czego potrzebowaliśmy, notariusz był przy tym sympatyczny, ale wykazał się także dużą kompetencją, polecam.
żan

Re: Notariusz

Post autor: żan »

A u nas sytuacja była trochę inna, nie orientowaliśmy się za bardzo gdzie iść, tylko wybraliśmy pierwszego notariusza, który wyskoczył nam w wyszukiwarce i tam poszliśmy. Wyszło super, bo trafiliśmy do rzetelnej kancelarii Notariusz Moniki Daneckiej - Białek w Poznaniu. Spoko jest to, że już na jej stronie zobaczyliśmy jakich dokumentów będziemy potrzebowali do załatwienia sprawy i się przygotowaliśmy: https://notariusz-danecka.pl/wymagane-dokumenty/ . Panią notariusz możemy śmiało polecić, bo w dobrej cenie, szybko i dobrze wszystko załatwiliśmy.
Awatar użytkownika
lasend
Posty: 910
Rejestracja: 21 lip 2019, 10:33

Re: Notariusz

Post autor: lasend »

Ostatnio sporo szukałem w Internecie informacji na ten temat, i udało się rozwiać wątpliwości. Już nie musisz błądzić i tracić czas na szukanie odpowiedzi na twoje pytania, bo zrobiłem to za Ciebie! Wystarczy że wejdziesz w tę stronę www
https://www.rufus.pl/poradniki/nadcisni ... agrozenie/
mojń

Re: Notariusz

Post autor: mojń »

Sami sprawdzaliśmy opinie wśród znajomych i skorzystaliśmy z usług tego specjalisty, którego najwięcej osób nam rekomendowało. Trafiliśmy do kancelarii notariusza Kamila Wilgockiego http://www.szczecin-kancelaria-notarialna.pl/oplaty/ w Szczecinie. Ceny ma przystępne, nie zapłaciliśmy zbyt dużo, sprawę udało nam się załatwić szybko i bez zbędnego biegania po papiery, wszystkiego wcześniej dowiedzieliśmy się od notariusza, wiec przyszliśmy już przygotowani, zdecydowanie go polecam.
Śnieżka

Re: Notariusz

Post autor: Śnieżka »

Wiele osób kojarzy usługi notarialne jedynie z zakupem czy sprzedażą nieruchomości. Niewiele osób wie, że może się zgłosić po pomoc również w innych sprawach. Z pomocy notariusza warto skorzystać przede wszystkim dlatego, aby uchronić się od oszustwa, takiego jak możliwość egzekwowania przez wierzyciela większej kwoty do spłaty, niż rzeczywiście była przewidziana, a takie sytuacje często się zdarzają podczas podpisywania weksla in blanco. Polecam zagłębić się w temat https://twojagdynia.pl/20200805336071/k ... notariusza
MarinaŻ

Re: Notariusz

Post autor: MarinaŻ »

Jakiś czas temu zmarł mój tata i razem z bratem musieliśmy załatwić sprawę spadkową i musieliśmy wyrobić się w przeciągu pół roku. Umówiliśmy spotkanie w tej kancelarii https://www.notariusznawoli.com/ w Warszawie. Zgromadziliśmy wszystkie potrzebne dokumenty i mogliśmy dokonać przekazania spadku po tacie na nas oboje.
ginamó

Re: Notariusz

Post autor: ginamó »

Czynności notarialne na najwyższym poziomie mieliśmy ostatnio realizowane w kancelarii http://notariuszgdansk.net.pl/ , co całkowicie sprostało moim wymogom. Potrzebowaliśmy pomocy odnośnie sporządzenia aktów poświadczenia dziedziczenia a uzyskanie tych papierów bez wsparcia notariusza byłoby niemozliwe. Ale ten problem już za nami, dzięki Bogu!
bórakowski

Re: Notariusz

Post autor: bórakowski »

Także i ja musiałem skorzystać z usług notarialnych, przez co odezwalem się do zaufanej i sprawdzonej grupy fachowców. Należytego wsparcia na tym polu udzielił mi https://notariuszchwialkowski.pl/czynnosci-notarialne , podchodząc do tego w sposób całkowicie sprawdzony. Akt sporządzony w mgnieniu oka!
ODPOWIEDZ