Malowanie ogrodzenia - rady

Radzimy, rekomendujemy, komentujemy. Szukasz wsparcia lub opinii? Napisz!
Awatar użytkownika
Bromira_86
Posty: 1
Rejestracja: 14 gru 2021, 14:41

Malowanie ogrodzenia - rady

Post autor: Bromira_86 »

Hejka kochani, czy macie dla mnie jakieś rady odnośnie malowania ogrodzenia? Wiem na pewno, że muszę kupić dobrej jakości farbę i skuteczny rozcieńczalnik spirytusowy. Myślałam o farbach antykorozyjnych, o których zresztą opowiadał mi znajomy. Ponoć świetnie się nadają na takie powierzchnie. Macie jakieś dodatkowe informacje do podzielenia się? Chętnie się dowiem :)
Rola

Re: Malowanie ogrodzenia - rady

Post autor: Rola »

Wszystko zależy od tego z czego mamy ogrodzenie. Dobieramy odpowiedni środek do malowania.
Ja na wsi mam ogrodzenie drewniane wokół domku. Ma ono juz kilkanaście lat i nawet zastanawiałam się czy go nie rozebrać i zrobić nowego, ale doszlismy do wniosku, że nie jest aż tak zniszczone i dalej fajnie wygląda i pasuje. Domek tez jest drewniany.
Na początku urlopu w tym roku wzielismy się za odnowienie ogrodzenia. Pracy było bardzo duzo bo trzeba było wszystko wyczyścić i odpowiednio pomalować.
Wybralismy Vidaron bo chroni drewno rewelacyjnie. Przed deszczem, wilgością itp., ale również przed grzybami czy pleśnią.
W malowaniu ok - dobrze się rozprowadza na malowaniej powierzchni i ładnie kryje. Kolor dobrany taki jaki nam odpowiadał
ODPOWIEDZ