Czy warto zostać programistą sterowników PLC?

Radzimy, rekomendujemy, komentujemy. Szukasz wsparcia lub opinii? Napisz!
Emil88

Czy warto zostać programistą sterowników PLC?

Post autor: Emil88 »

Zastanawiam się nad szkoleniem z zakresu programowania sterowników PLC. Kurs jest refundowany przez mojego pracodawcę - oczywiście musze podpisać lojalkę na pewien okres czasu... Tylko mam do was pytanie, czy ktoś z was może jest lub zna programistę sterowników PLC? Jak to wygląda z zarobkami i czy ta praca nie jest monotonna ?

Sterownik PLC obsługuje zadania, w tym odczytuje informacje o wejściach i wyjściach, zapisuje wszystkie dane w celu weryfikacji zachodzących zmian algorytmu. W przeciwieństwie do innych sterowników komputerowych ma cykliczny obieg informacji.

https://narzedziownia.org/artykuly/szcz ... wnikow-plc

tynk silikonowy czy silikatowy opinie
muvia

Re: Czy warto zostać programistą sterowników PLC?

Post autor: muvia »

Emil88 pisze: ↑02 lis 2021, 9:28 Zastanawiam się nad szkoleniem z zakresu programowania sterowników PLC. Kurs jest refundowany przez mojego pracodawcę - oczywiście musze podpisać lojalkę na pewien okres czasu... Tylko mam do was pytanie, czy ktoś z was może jest lub zna programistę sterowników PLC? Jak to wygląda z zarobkami i czy ta praca nie jest monotonna ?
Na pewno jest to praca, która da Ci sporo zarobku i o tym powinieneś myśleć. Dziś wielu ludzi musiało się nagle przekwalifikować i dlatego nie ma na to innego sposobu, jak sprawne kształcenie. Tutaj https://portal.forumpraca.pl/praca-w-po ... owy-zawod/ macie również wyjaśnione, jak w miarę szybko zyskać nowy zawód.
Mumia

Re: Czy warto zostać programistą sterowników PLC?

Post autor: Mumia »

Jeśli faktycznie ktoś ma takie predyspozycje to jak najbardziej warto jest na pewno pracować w zawodzie w którym czujemy się dobrze i nie chodzimy do takiej pracy, bo musimy. Ja również jestem zdania, ze warto jest na dzień dzisiejszy zastanowić się nad pracowniczymi planami kapitałowymi. Nawet jakiś czas temu również miałem okazję przeczytać na stronie https://www.24hours-news.net/pl/firma/o ... perta.html czy warto jest udać się do eksperta w tym zakresie.
szlikaa

Re: Czy warto zostać programistą sterowników PLC?

Post autor: szlikaa »

Jeśli wchodzicie w informatykę, to na pewno język pythona będzie dla Was czarną magią. Ja to już całkiem nie wiem, jak się tym zająć, ale z kolei mój brat, który w temacie trochę latał, też miał z tym problem. Dla mnie to jest naprawdę trudne. Może pomożecie?
Sławomir

Re: Czy warto zostać programistą sterowników PLC?

Post autor: Sławomir »

Uważam, że warto inwestować czas oraz pieniądze w rozwój osobisty, zwłaszcza w obecnych czasach. Jeżeli są tutaj osoby zainteresowane tematem programowania, to zdecydowanie mogę Wam polecić sprawdzić oferte szkoleń oraz kursów na stronie - https://coderslab.pl/pl/python-analiza-danych .

ploter hp designjet 110 plus nr
ODPOWIEDZ