Rozwój działalności za granicą

Wszystko o finansach, prowadzeniu działalności, biznesie w Internecie i nie tylko. Porady dotyczące marketingu, produktów i usług.
Awatar użytkownika
sędomira
Posty: 1
Rejestracja: 01 mar 2020, 10:16

Rozwój działalności za granicą

Post autor: sędomira »

Czy ktoś z was mógłby polecić mi dobrego prawnika znającego się na prawie spółek? Planuję stworzyć i rozwijać zagraniczny oddział mojej firmy i potrzebne mi fachowe wsparcie.
Awatar użytkownika
kinga72
Posty: 1
Rejestracja: 10 kwie 2020, 8:57

Re: Rozwój działalności za granicą

Post autor: kinga72 »

Skontaktuj się z prawnikami z kancelarii Grabowski i Wspólnicy. Mnie bardzo pomogli w kwestii spadkobrania rodzinnej firmy. Są doświadczeni, profesjonalni i do każdego klienta podchodzą indywidualnie.
Awatar użytkownika
Winiett
Posty: 221
Rejestracja: 15 sie 2019, 14:37

Re: Rozwój działalności za granicą

Post autor: Winiett »

Częściej to pomoc prawna, pomoc podatkowa jest potrzeba w przypadku osób pracujących za granicą, a nie zakładających działalność, ale tu też nie powinno być problemu ze znalezieniem kogoś do pomocy. Ja tak pracuje już trochę w Norwegii, znajomy bardzo polecał ten kraj i nie jestem zawiedziona. Jeżeli chodzi o aspekty typowo prawne, związane z zatrudnieniem to mam firmę https://www.pomoc-w-norwegii.com/o-tym- ... -norwegii/ która specjalizuje się w tym - pomaga Polakom pracującym w Norwegii.
Awatar użytkownika
baranek
Posty: 189
Rejestracja: 30 cze 2020, 21:57

Re: Rozwój działalności za granicą

Post autor: baranek »

W sumie ja także rozważam taką kwestię i muszę przyznać, że mi zależy na pracy i prowadzeniu działalności we Włoszech. Już nawet czytałem na stronie https://taxology.co/jaki-vat-obowiazuje-we-wloszech/ jaki tam obowiązuje podatek VAT gdyż jest to niezwykle istotna kwestia.
Michał

Re: Rozwój działalności za granicą

Post autor: Michał »

Ja pracuję za granicą od wielu lat i zawsze rozliczenia podatkowe zlecam http://rozliczpodatek.transfero.eu/ . Dzięki temu nie muszę się przejmować dokumentami w języku niemieckim, który znam tylko na tyle, ile potrzebuję do komunikacji w pracy. Pomagają mi też z zasiłkiem na dzieci. Polecam, bardzo miła obsługa i fachowa pomoc.
Błażej

Re: Rozwój działalności za granicą

Post autor: Błażej »

Osobiście nie wiem, czy zdecydowałbym się na zakładanie własnej firmy, tym bardziej za granicą. Już samo rozliczanie podatków sprawiało mi sporo problemów, dopóki nie znalazłem firmy http://rozliczpodatek.transfero.eu/ która robi to za mnie. Dzięki temu nie muszę się przejmować niczym, oprócz dostarczenia im odpowiednich dokumentów.
ODPOWIEDZ