Jak przechowywać dane

Wszystko o finansach, prowadzeniu działalności, biznesie w Internecie i nie tylko. Porady dotyczące marketingu, produktów i usług.
Żwirko

Jak przechowywać dane

Post autor: Żwirko »

Jak Waszym zdaniem firmy powinny przechowywać dane swoich klientów? Czy bezpieczeństwo tych danych jest ważne? Czy i tak wszystko krąży w sieci więc nie ma to większego znaczenia? Uważacie że firmy powinny mieć taki certyfikat? http://www.adees.net/iso_27001.php Czy nie widzicie takiej potrzeby?

utrata zaufania
Kłaczek

Re: Jak przechowywać dane

Post autor: Kłaczek »

Bezpieczeństwo danych to obecnie ważna kwestia i jest nawet opisana ustawą więc należy o to zadbać w swojej firmie. Warto się zainteresować kto to administrator informacji i czym się zajmuje oraz jaki jest podział. Brak takiego człowieka w firmie może się okazać bardzo kosztowny jeśli wyjdzie do wycieku danych wrażliwych. Temat jest istotny dla bezpieczeństwa firmy więc się nim też zainteresuj.
Awatar użytkownika
yenefer
Posty: 47
Rejestracja: 08 wrz 2020, 16:17

Re: Jak przechowywać dane

Post autor: yenefer »

Myślę że warto postawić na data center bo możesz liczyć na redundancję serwerów, elementów sieciowych i dysków, takie centra zapewniają też systemy wentylacji i chłodzenia, zasilanie awaryjne ale też zabezpieczenie przeciwpożarowe i kontrolę wstępu.
ODPOWIEDZ