Tampony i ich działanie.

Dyskutujemy o sposobach na dobre zdrowie: diecie, aktywności fizycznej, metodach na zachowanie odporności, lekarzach i nie tylko. Dołącz do nas.
Awatar użytkownika
fiolka99
Posty: 321
Rejestracja: 29 mar 2019, 17:55

Tampony i ich działanie.

Post autor: fiolka99 »

Poznając swoje ciało coraz lepiej, dowiadujemy się tak naprawdę co mu służy, a co jest przeciwko niemu. Dlatego tampony https://www.myob.pl/odkryj-tampony-obr mogą być bardzo dobrym pomysłem, jeśli chcesz zmienić swój czas miesiączki na nieco bardziej komfortowy.

holter cisnieniowy
kafar
Posty: 178
Rejestracja: 01 cze 2019, 9:37

Re: Tampony i ich działanie.

Post autor: kafar »

Przy obfitych miesiączkach jak najbardziej warto używać tamponów. Zwiększają komfort. Nie mniej sporo się słyszy o możliwych powikłaniach przy ich używaniu. U mnie zmniejszyła się obfitość miesiączek i bolesność jak zaczęłam brać tabletki belara, to najlepsza forma antykoncepcji. I teraz mi wystarczają podpaski częściej, tampony używam sporadycznie.
Awatar użytkownika
jagodzianki
Posty: 42
Rejestracja: 30 maja 2019, 21:43

Re: Tampony i ich działanie.

Post autor: jagodzianki »

Większość kobiet w czasie okresu używa tamponów, ale trzeba liczyć się z tym, że czasami może dojść do infekcji intymnych. Trzeba wtedy wiedzieć, co należy zrobić gdy pojawi się swędzenie pochwy czy inne niepokojące objawy. Dzięki temu szybko można przynieść sobie ulgę i nie dopuścić do rozwoju bakterii i wirusów.
Czuję się mniej więcej tak, jak ktoś, kto bujał w obłokach i nagle spadł.
Awatar użytkownika
aktywna
Posty: 253
Rejestracja: 20 sty 2019, 14:08

Re: Tampony i ich działanie.

Post autor: aktywna »

Jeśli używasz tamponów to czasem może dojść do infekcji intymnych jak na przykład grzybica pochwy i wtedy warto wiedzieć jak działać aby nie wyrządzić więcej szkód. Osobiście polecam się zapoznać z sprawdzonymi poradami na stronach branżowych bo jest wiele tego w sieci.
Awatar użytkownika
Ewelinaa
Posty: 35
Rejestracja: 13 cze 2020, 15:27

Re: Tampony i ich działanie.

Post autor: Ewelinaa »

Nigdy nie sądziłam, że używanie tamponów może prowadzić do infekcji intymnych dopóki moja młodsza siostra się takiej nie nabawiła. Ginekolożka wyjaśniła nam, że ważne jest częste zmienianie tampona, nie koniecznie tak jak jest napisane w ulotce. Poradziła również aby w pierwszych dniach stosować podpaski i chusteczki do higieny intymnej. Dała siostrze lek na infekcje intymne i po tygodniu po infekcji nie było już śladu.
liluś

Re: Tampony i ich działanie.

Post autor: liluś »

A wiecie co na infekcje intymne będzie najbardziej odpowiednie? Czy można samemu znaleźć sobie jakiś środek, czy lepiej będzie skorzystać z pomocy lekarza? Wiem, że w rożny sposób się postępuje, dlatego jestem ciekawa.
Awatar użytkownika
kocenka
Posty: 68
Rejestracja: 20 lip 2020, 14:02

Re: Tampony i ich działanie.

Post autor: kocenka »

U mnie też pojawiła się infekcja po tym, jak w każdy okres praktycznie stosowałam tamponów. Nie ukrywam, że są one praktyczne, ale jednak nie zmienianie ich regularne spowodowały u mnie trochę problemów, głównie z suchością pochwy. Udałam się się do ginekologa i on zalecił mi zakup i stosowanie żelu intymnego feminum w takiej sytuacji.
ODPOWIEDZ