Probiotyk

Dyskutujemy o sposobach na dobre zdrowie: diecie, aktywności fizycznej, metodach na zachowanie odporności, lekarzach i nie tylko. Dołącz do nas.
buśka

Probiotyk

Post autor: buśka »

Zastanawiam się jak to jest z probiotykami, czy powinno się je stosować czy nie? Wiadomo że są sytuacje takie gdzie przy antybiotyku to konieczne bo można się nabawić paskudnej drożdżycy ale w innych sytuacjach? Może po prostu wystarczy odpowiednia dieta? :geek:
sokłosa

Re: Probiotyk

Post autor: sokłosa »

Wiesz co? Powiem Ci że dieta chyba ie wystarczy bo ja niby zdrowo się odżywiam a i tak mam problemy na przykład z hemoroidami i zaparciami. Teraz właśnie stosuję proctolact, to probiotyk który się sprawdza w profilaktyce i wspomaganiu leczenia problemów proktologicznych i widzę lekką poprawę
Awatar użytkownika
pawica
Posty: 97
Rejestracja: 23 lis 2019, 14:22

Re: Probiotyk

Post autor: pawica »

buśka pisze: ↑12 cze 2021, 10:47 Zastanawiam się jak to jest z probiotykami, czy powinno się je stosować czy nie?
U dorosłych może jeszcze by się udało zjeść tyle odpowiednich produktów żeby wystarczyło do odbudowania flory bakteryjnej ale u dzieci bym nie ryzykowała. Lekarz każe brać probiotyk no to kupuję multilac i podaję tak jak zaleca.
kafar
Posty: 178
Rejestracja: 01 cze 2019, 9:37

Re: Probiotyk

Post autor: kafar »

Probiotyki przy antybiotyku zawsze, staram się brać ponad miesiąc po takim leczeniu jeszcze. Tylko wiedzieć trzeba, że nie zawsze stosowanie probiotyków zapobiega powstawaniu biegunki po antybiotyku. Jak się taka pojawi to wtedy należy wykonać badania na obecność bakterii Clostridium difficile. Groźna i ciężka do pokonania bakteria, też leczy się ją antybiotykami z zasady, metronidazolem lub wankomycyną. Wielu pacjentów dopiero jednak wraca do zdrowia dzięki przeszczepieniom mikrobioty jelitowej. O takich zabiegach możecie się dowiedzieć na stronie https://human-biome.com/ . Ta firma zajmuje się pobieraniem i przygotowaniem materiału do zabiegów.
kafiś

Re: Probiotyk

Post autor: kafiś »

buśka pisze: ↑12 cze 2021, 10:47 Zastanawiam się jak to jest z probiotykami, czy powinno się je stosować czy nie? Wiadomo że są sytuacje takie gdzie przy antybiotyku to konieczne bo można się nabawić paskudnej drożdżycy ale w innych sytuacjach? Może po prostu wystarczy odpowiednia dieta? :geek:
Probiotyki są bardzo ważne jak ktoś bierze antybiotyki, naprawdę. Ja polecam Narum Caps, one są bardzo łatwo dostępne online :)
krośka

Re: Probiotyk

Post autor: krośka »

w domowej apteczce z myślą o dzieciach zawsze mam multilac Baby. To synbiotyk czyli połączenie prebiotyku i probiotyku, w razie potrzeby wystarczy go podać raz dziennie i nie trzeba go trzymać w lodówce.____________________________________________________________________
ODPOWIEDZ