Diagnoza endometrium

Dyskutujemy o sposobach na dobre zdrowie: diecie, aktywności fizycznej, metodach na zachowanie odporności, lekarzach i nie tylko. Dołącz do nas.
Awatar użytkownika
Wiera
Posty: 59
Rejestracja: 29 paź 2019, 11:03

Diagnoza endometrium

Post autor: Wiera »

Jeśli miałyście do czynienia z tym schorzeniem jakie macie doświadczenia z leczeniem?
Marzycielka z kubkiem kawy
Awatar użytkownika
Ristobanana
Posty: 46
Rejestracja: 12 mar 2019, 15:29

Re: Diagnoza endometrium

Post autor: Ristobanana »

Znam temat i to, że nie wiadomo do końca jakie są przyczyny tego schorzenia dlatego leczenie nie jest proste :( Najważniejsze jednak, że ci tę chorobę zdiagnozowali, a nie jest to wcale częste. Leczyć się musisz bo o zagrożeniach dotyczących płodności w razie zaniechania pewnie już ci powiedzieli.

Tu dość przystępnie napisali o endometrium i poszczególnych etapach leczenia https://www.gyncentrum.pl/blog/pl/endometrium Warto przeczytać :)
Awatar użytkownika
Balita
Posty: 51
Rejestracja: 28 mar 2019, 18:18

Re: Diagnoza endometrium

Post autor: Balita »

U mnie lekarz zdiagnoaował lekki przerost endometrium. Mnie pomaga antykoncepcja, belarę stosuję. Nie miewam już takich dokuczliwych bóli i tak mocno obfitych miesiączek. Warto iśc do lekarza jak mamy bardzo duże bolesnosci podczas okresu. U mnie własnie tak sie to zaczynało.
Awatar użytkownika
ignata
Posty: 118
Rejestracja: 29 lis 2019, 10:53

Re: Diagnoza endometrium

Post autor: ignata »

ale jaka diagnoza? endometrium ma każda kobieta
Awatar użytkownika
pawica
Posty: 97
Rejestracja: 23 lis 2019, 14:22

Re: Diagnoza endometrium

Post autor: pawica »

Ja mam zdecydowanie poważniejszy problem bo okazało sie po diagnostyce w szpitalu medicover że choruję na endometriozę, mój ginekolog to podejrzewał ale do szpitala skierował mnie na diagnostykę która to potwierdzi lub wykluczy
aśka

Re: Diagnoza endometrium

Post autor: aśka »

Tu https://antykoncepcjanamiare.pl/kobiece ... jczesciej/ sobie dziewczyny poczytajcie, jest też kilka słów na temat endometriozy, moja siostra na nią cierpi a antykoncepcja hormonalna łagodzi i hamuje przebieg tej choroby
ODPOWIEDZ