Spadek

Zakątek pełen rozmaitości. Nie wiesz, gdzie dopasować wpis, który chcesz dodać? Zajrzyj tutaj.
Awatar użytkownika
Aska.92
Posty: 6
Rejestracja: 18 sty 2020, 14:53

Spadek

Post autor: Aska.92 »

Witam

Czy orientujecie się ile mniej więcej trwa postępowanie spadkowe? Dziadek zmarł jakiś czas temu, postępowanie jest w toku, a ubezpieczyciel wezwał moją mamę do zapłaty OC, pomimo tego że nie odziedziczyła ona jeszcze formalnie spadku. Co sądzicie o tej sytuacji?
Awatar użytkownika
JuliannaK
Posty: 6
Rejestracja: 03 lis 2019, 18:03

Re: Spadek

Post autor: JuliannaK »

Według mnie powinnaś skorzystać z pomocy prawnika. Wydaje mi się, że ubezpieczyciel ma prawo żądać składki za OC od któregokolwiek z potencjalnych spadkobierców, ale na 100% Ci nie potwierdzę. Takie rzeczy lepiej skonsultować ze specjalistą. Znam jedną Panią adwokat która zajmuje się prawem spadkowym, sprawdź na http://kdkancelaria.pl/
Awatar użytkownika
mczay
Posty: 352
Rejestracja: 31 sie 2019, 15:49

Re: Spadek

Post autor: mczay »

W tej sprawie najlepiej pójść po jakąś poradę prawną. Najlepiej będzie wybrać się do kancelarii adwokackiej oferującej się na stronie: https://pirozek.pl . Znajduje się ona w Katowicach, a jej największym plusem są dobrzy i doświadczenia prawnicy i adwokaci. Na pewno pomogą w Twojej sprawie najlepiej jak tylko się da :)
Awatar użytkownika
spacja
Posty: 36
Rejestracja: 08 sty 2020, 8:00

Re: Spadek

Post autor: spacja »

Dużo moim zdaniem zależy od tego, jaki to spadek. Oczywiście nikt tak nie zna się na prawie jak dobry adwokat i moim zdaniem najlepiej skorzystać z usług kancelarii adwokackiej. Ciekawą ofertę znalazłam tu: www.zachowekpoznan.pl. Kancelaria ta ma doświadczenie w postępowaniu spadkowym. Myślę, że oferta jest ciekawa i warto dowiedzieć się więcej i uzyskać poradę. Możemy sobie w ten sposób zaoszczędzić nerwów i stresu.
Awatar użytkownika
allan
Posty: 41
Rejestracja: 01 lip 2019, 13:58

Re: Spadek

Post autor: allan »

Jestem zdania, że wszelkie sprawy spadkowe lepiej załatwiać z pomocą adwokata. Sam korzystałem z usług kancelarii Węgłowski w Szczecinie, wolałem polegać na kimś z doświadczeniem. Pani adwokat Barbara Węgłowska zajęła się wszystkim bardzo rzeczowo i profesjonalnie, a ja wiem na czym stoję i praktycznie sprawa jest już zamknięta.
Awatar użytkownika
Bionic
Posty: 3
Rejestracja: 11 cze 2020, 21:22

Re: Spadek

Post autor: Bionic »

Na pewno warto mieć jakiegoś prawnika do konsultacji
wiśko

Re: Spadek

Post autor: wiśko »

Serdecznie polecam usługi Adwokatury Polskiej, dostępnej pod tym adresem: https://spadki.bialystok.pl/
Kancelaria jest wyspecjalizowana w sprawach majątkowych i spadkowych. Prowadzi ją adwokat i doktor nauk prawnych - osoba konkretna i wykształcona - a to bardzo istotne!
Ożka

Re: Spadek

Post autor: Ożka »

Wszystko zależy od miliona czynników. Jaki spadek, na ile osób, z jakiego kraju itd. Na przykład ja dostałam spadek z niemiec to troszkę to trwało. Ale korzystałam z pomocy firmy „ADWOKAT W EUROPIE” żeby mi pomogli i żeby nie porobić jakiś gaf po drodze
Ławka

Re: Spadek

Post autor: Ławka »

Witam,

Nie wiem czy się ze mną zgodzcie, ale jak w gre wchodzą pieniądze to nie ma juz milosci... Po śmierci bogatego dziadka został spadek. Spadkobierców było aż 7. Kancelaria Sobczak Maciejewska Zając rozwiązali nasz problem i spadek został zgodnie z prawem podzielony. Nikt do nikogo nie ma żalu. W dalszym ciągu potrafimy się spotkać przy jednym stole wiec uwierzcie ze "problem" czyli spadek został super rozwiązany!
ODPOWIEDZ