Licuem w stolicy - jakie najlepsze?

Zakątek pełen rozmaitości. Nie wiesz, gdzie dopasować wpis, który chcesz dodać? Zajrzyj tutaj.
Awatar użytkownika
Mirk2921
Posty: 107
Rejestracja: 10 mar 2019, 23:13

Licuem w stolicy - jakie najlepsze?

Post autor: Mirk2921 »

Licuem w stolicy - jakie najlepsze?
Awatar użytkownika
Agnieszka
Posty: 20
Rejestracja: 27 kwie 2019, 13:58

Re: Licuem w stolicy - jakie najlepsze?

Post autor: Agnieszka »

Bardzo wysoko w rankingach jest Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 6 przy ul. Bacha. To w sumie stara szkoła, z tradycjami. Ogólnie mają wielu laureatów różnych konkursów itd. Widać, że jest tam poziom i warto się starać, żeby się tam odstać.
Awatar użytkownika
enterke
Posty: 113
Rejestracja: 28 maja 2019, 10:57

Re: Licuem w stolicy - jakie najlepsze?

Post autor: enterke »

Też dużo dobrego słyszałam o Niepublicznym Liceum Ogólnokształcące nr 6 przy ul. Bacha. Jednak wybór liceum później się przekłada na zdanie matury na dobrym poziomie. Trzeba posprawdzać, jakie warunki są w danej placówce. Jednak prywatna szkoła może być lepsza.
Awatar użytkownika
Rosi
Posty: 276
Rejestracja: 21 wrz 2019, 15:33

Re: Licuem w stolicy - jakie najlepsze?

Post autor: Rosi »

Tutaj myślę, że warto zaproponować Wam również szkołę Europejską https://szkolaeuropejska.pl/prywatne-liceum-lodz/ która mieści się w Łodzi i pozwoli na zdobycie konkretnych umiejętności, wiedzy oraz dokładniejsze poznanie języków obcych, aby kariera dzieci od razu ruszyła z kopyta jak tylko wejdą na rynek pracy.
Awatar użytkownika
fabian
Posty: 23
Rejestracja: 16 paź 2019, 13:29

Re: Licuem w stolicy - jakie najlepsze?

Post autor: fabian »

enterke pisze: ↑18 sie 2019, 8:04 Też dużo dobrego słyszałam o Niepublicznym Liceum Ogólnokształcące nr 6 przy ul. Bacha. Jednak wybór liceum później się przekłada na zdanie matury na dobrym poziomie. Trzeba posprawdzać, jakie warunki są w danej placówce. Jednak prywatna szkoła może być lepsza.
Liceum ma przede wszystkim dobrze przygotować do matury, więc trzeba wybrać dobrą placówkę. Jak ma się kilka opcji w okolicy to warto zerknąć na opinie o szkołach. Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 6 przy ul. Bacha w Warszawie rzeczywiście jest jednym z lepszych i uczniowie to tej szkole mają dobre wyniki matur.
Awatar użytkownika
yennefer
Posty: 56
Rejestracja: 25 lut 2020, 21:41

Re: Licuem w stolicy - jakie najlepsze?

Post autor: yennefer »

Myśleliście już co po liceum? Cały czas się zastanawiam. Rodzina chce mnie wysłać na studia, co według mnie jest dość słabym pomysłem. Od zawsze chciałam być cukiernikiem. Piekę smaczne ciasta i torty. Robię znaczne postępy w dekorowaniu. Marzy mi się własna, mała cukiernia :) Dlatego pomyślałam o szkole policealnej As Edukacja https://asedukacja.pl/, gdzie kształcą cukierników. W moim przypadku byłaby to najlepsza ścieżka kształcenia. Zjazdy są weekendowe, więc mogłabym normalnie pracować.
Awatar użytkownika
ladyen
Posty: 11
Rejestracja: 17 wrz 2019, 15:18

Re: Licuem w stolicy - jakie najlepsze?

Post autor: ladyen »

Liceum ma przygotować do matury a od tego też zależy dostanie się na wymarzone studia, więc warto znaleźć dobrą placówkę. Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 6 przy ul. Bacha w Warszawie rzeczywiście jest jednym z lepszych i podejście nauczycieli pozwoli dobrze zdać maturę. W szkole jest sporo zajęć, które przygotowują do matury.
Awatar użytkownika
lasend
Posty: 910
Rejestracja: 21 lip 2019, 10:33

Re: Licuem w stolicy - jakie najlepsze?

Post autor: lasend »

Na tej stronie www jest napisane na ten temat co i jak http://www.16lo.pl/
Awatar użytkownika
emi8201
Posty: 107
Rejestracja: 10 gru 2019, 11:57

Re: Licuem w stolicy - jakie najlepsze?

Post autor: emi8201 »

Moje dziecko marzy o tym, aby napisać maturę międzynarodową, a jedną z kilku szkół, która to oferuje i posiada program IB jest Te Vizja na Okopowej. Matura międzynarodowa wiele umożliwia, ale też niestety do najłatwiejszych nie należy. Ponadto w tej szkole bardzo polecane jest podejście pedagogów do nauki i rozwoju uczniów.
uczeń78

Re: Licuem w stolicy - jakie najlepsze?

Post autor: uczeń78 »

enterke pisze: ↑18 sie 2019, 8:04 Też dużo dobrego słyszałam o Niepublicznym Liceum Ogólnokształcące nr 6 przy ul. Bacha. Jednak wybór liceum później się przekłada na zdanie matury na dobrym poziomie. Trzeba posprawdzać, jakie warunki są w danej placówce. Jednak prywatna szkoła może być lepsza.
Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 6 przy ul. Bacha właśnie w Warszawie to szkoła którą można tylko polecić. Słyszałem o niej naprawdę dużo dobrego, rodzice i uczniowie bardzo chwalą sobie tą szkołę. Sporo uwagi poświęca się tam nauki językom a to sporo znaczy w naszych czasach, ułatwia nie tylko studnia ale i prace zawodową po nich.
Awatar użytkownika
eweran
Posty: 173
Rejestracja: 28 mar 2019, 23:04

Re: Licuem w stolicy - jakie najlepsze?

Post autor: eweran »

Wybór szkoły jest niezmiernie ważny. Każdemu zależy na tym żeby wybrać najlepszą. Czy to będzie szkoła podstawowa, liceum czy potem studia. W sumie co poziom to trudniejszy wybór. W końcu przychodzi moment, w którym trzeba się określić co chce się robić. Mój syn po liceum chciałby wybrać studia logistyczne warszawa . W sumie też uważam, że to będzie dobry wybór.
łapa

Re: Licuem w stolicy - jakie najlepsze?

Post autor: łapa »

W szkole średniej językowej warto mieć dobre podręczniki. A już na pewno przydadzą się takie w trakcie przygotowań do matury. Warto zobaczyć ofertę https://www.taniaksiazka.pl/seria/my-matura-success. Sa tu różne podręczniki, kursy, karty pracy itp Pozwolą na uzupełnienie jak i na utrwalenie wiedzy.
Awatar użytkownika
Mriolka
Posty: 83
Rejestracja: 08 paź 2019, 7:18

Re: Licuem w stolicy - jakie najlepsze?

Post autor: Mriolka »

Jak zależy wam na maturze międzynarodowej, liceum IB to na pewno Te Vizja, szkoła przy Okopowej, więc ścisłe centrum. Duży nacisk na języki i też bardzo wysoki poziom nauczania. Ja zamierzam tu zapisać syna, jak na razie to ukończył w tym miejscu przedszkole i jest aktualnie w 5 klasie podstawówki i wypowiadam się zawsze o tym miejscu w samych superlatywach
Michał91

Re: Licuem w stolicy - jakie najlepsze?

Post autor: Michał91 »

Dobre szkoły znajdują się w całej Polsce, nie tylko w stolicy. Oczywiście nie narzucam Ci myślenia, bo powinieneś sam zdecydować, ale na pewno możesz zajrzeć na stronę https://efc.edu.pl/programy/horyzonty/m ... tow-i-burs, gdzie znajdziesz mapę z najlepszymi szkołami w Polsce.
Martuś

Re: Licuem w stolicy - jakie najlepsze?

Post autor: Martuś »

Znacie może fundację https://efc.edu.pl/programy/horyzonty i jej program Horyzonty ? Wspiera ona dzieci w uzyskaniu dobrego wykształcenia. Przyznaje również granty nauczycielom oraz szkołom wzmacniając je w tworzeniu przyjaznego środowiska do wszechstronnego rozwoju.
ODPOWIEDZ