Wypadek przy pracy

Porady i pomoc prawna, polecane kancelarie, sprawdzeni prawnicy i adwokaci. Wymiana informacji, doświadczeń i uwag.
Awatar użytkownika
Kornel-88
Posty: 1
Rejestracja: 12 sie 2021, 4:59

Wypadek przy pracy

Post autor: Kornel-88 »

Wypadek przy pracy a odszkodowanie - ktoś z Was miał taką sytuację? Co z tym można zrobić? Jak się starac o wypłatę odszkodowania? Samemu trzeba to załatwić czy zrobi to pracodawca?
Pękowski

Re: Wypadek przy pracy

Post autor: Pękowski »

Jeśli stanie się jaki wypadek przy pracy np. firmie budowlanej. To taka firma powinna mieć na stanie aluminiowe nosze ewakuacyjne https://sklep.protect-bhp.pl/aluminiowe ... cyjne.html które są potrzebne do przenoszenia poszkodowanego. Idealne rozwiązanie. Polecam
Pracuś_5

Re: Wypadek przy pracy

Post autor: Pracuś_5 »

Każda firma, niezależnie od branży powinna być wyposażona w akcesoria niezbędne do pierwszej pomocy. Pracownicy powinni być dobrze zabezpieczeni w odzież roboczą, buty ochronne oraz akcesoria takie jak kas, czy gogle, aby unikać wypadków przy pracy. Natomiast jeśli się już cos wydarz, warto mieć na stanie w zakładzie tego typu urządzenie: https://anco.com.pl/pl/c/Pluczki-do-oczu-PLUM/91 . W większości przypadków najwyższy jest czas, aby pomóc osobie poszkodowanej.
Żanetka

Re: Wypadek przy pracy

Post autor: Żanetka »

W kwestii wypadków przy pracy, bądź bezpośrednio po powrocie z pracy mogę polecić firmę AP Odszkodowania, która zajmuje się fachowo uzyskiwaniem odszkodowań dla poszkodowanych. Korzystałam z ich usług ponad rok temu, chodziło o odszkodowanie dla rowerzysty po wypadku, właśnie podczas powrotu z pracy do domu i dzięki nim uzyskałam ponad 10 tysięcy złotych odszkodowania. Po samym wypadku byłam stłuczona, złamaną miałam też rękę i dzięki tym pieniądzom szybciej wróciłam do zdrowia poprzez rehabilitację. Uważam, że jak ulegliście wypadkowi, to warto skontaktować się z kimś, kto ma o tym pojęcie.
LidiaW

Re: Wypadek przy pracy

Post autor: LidiaW »

Tak, niestety ja miałam. Przytrafił mi się wypadek przy pracy. Pracowałam na umowę o pracę, więc miałam ubezpieczenie. Firma, w której byłam zatrudniona także miała wykupione osobno ubezpieczenie OC. Nie byłoby praktycznie problemu z wypłatą odszkodowania, gdyby nie to, że kwota którą zaproponował ubezpieczyciel była śmiesznie niska. Wówczas wściekłam się i zaczęłam poszukiwania firmy, która specjalizuje się w sporach z takimi towarzystwami. Trafiłam na Ex Lege Odszkodowania. To firma odszkodowawcza, która wsparła mnie w sposób kompleksowy, przy okazji załatwiając mi bezpłatną rehabilitację z OC mojego pracodawcy. Okazało się, że w ciągu kilku tygodni udało się wypracować kompromis i dostałam bardzo przyzwoite pieniądze, dzięki którym mogę normalnie funkcjonować.
ODPOWIEDZ