Zwrot podatku z pracę za granicą

Radzimy, rekomendujemy, komentujemy. Szukasz wsparcia lub opinii? Napisz!
Awatar użytkownika
Barabasz87
Posty: 1
Rejestracja: 09 lut 2021, 20:36

Zwrot podatku z pracę za granicą

Post autor: Barabasz87 »

Kto z was starał się o zwrot podatku za pracę za granicą? Z waszych doświadczeń, uważacie, że to skomplikowane? Mnie należy się zwrot podatku z Niemiec, ale podejrzewam, że najrozsądniej postąpię, kiedy zwrócę się po pomoc do jakiegoś specjalisty. Też tak zrobiliście? Warto?
Hołek

Re: Zwrot podatku z pracę za granicą

Post autor: Hołek »

Ja właśnie zabierałam się za rozliczenie podatków w przypadku pracy w Holandii, nie mając w tym zakresie doświadczenia polecam zdecydowanie odezwać się do takich specjalistów jak https://aangifte24.com/ która zawsze mi pomaga w tym zakresie, aby zrobić to dokładnie, żeby nie było później błędów ale i też udało się uzyskać odpowiedni zwrot podatku. Sama na pewno bym sobie z tym nie poradził, bo jednak wymaga znajomości danego prawa podatkowego i wielu wniosków. Mam nadzieję, że Wam łatwiej pójdzie!
Gaweł

Re: Zwrot podatku z pracę za granicą

Post autor: Gaweł »

Jeśli faktycznie taką pracę wykonywaliśmy to oczywiście sam, zwrot podatku jest przecież czymś niezwykle ważnym. Ja także całkiem niedawno przeczytałem na stronie http://www.biznesplan.net.pl/ulga-br-ja ... korzystac/ czym w ogóle jest ulga B+R i muszę przyznać, że nigdy wcześniej o niej nie słyszałem.
Celinka

Re: Zwrot podatku z pracę za granicą

Post autor: Celinka »

Zrozumienie i właściwe zarządzanie obowiązkami podatkowymi jest niezbędne dla każdej firmy, aby uniknąć kłopotów prawnych i finansowych. Artykuł dostępny pod linkiem https://moje-gniezno.pl/129972/obowiazk ... -wiedziec/ dostarcza cennych wskazówek i wyjaśnień na temat różnych rodzajów podatków, które muszą płacić przedsiębiorcy. Regularne śledzenie zmian w przepisach podatkowych jest kluczowe dla każdej działalności gospodarczej.
Wicia

Re: Zwrot podatku z pracę za granicą

Post autor: Wicia »

Przedsiębiorca planujący sprzedaż towarów lub usług na terenie Unii Europejskiej stoi przed dylematem wyboru między rejestracją VAT a systemem VAT OSS. Rejestracja VAT jest obowiązkowa dla firm przekraczających określone progi sprzedaży, natomiast VAT OSS umożliwia uproszczenie rozliczeń podatku VAT przy sprzedaży transgranicznej. Decydującym czynnikiem może być zakres działalności firmy i częstotliwość transakcji z zagranicą, o czym więcej można przeczytać tutaj https://pomyslynabiznes.org.pl/rejestra ... y-vat-oss/ co jest kluczowym źródłem informacji o zaletach i wadach obu rozwiązań.
ODPOWIEDZ