Ważne elementy przy instalacji paneli?

Radzimy, rekomendujemy, komentujemy. Szukasz wsparcia lub opinii? Napisz!
Kociołek

Ważne elementy przy instalacji paneli?

Post autor: Kociołek »

Co w instalacjach fotowoltaicznych odgrywa szczególną rolę, czyli jak zdecyduję się na taki system to jakie elementy powinny pochodzić od najlepszych producentów?
Awatar użytkownika
Poloniusz
Posty: 28
Rejestracja: 19 lis 2019, 17:51

Re: Ważne elementy przy instalacji paneli?

Post autor: Poloniusz »

Wiadomo że panele są z reguły do siebie podobne, ale cały system przetwarzający prąd na ten odbierany w domowych gniazdkach już niekoniecznie. Pierwsze to wszelkie zabezpieczenia - wyłączniki, bezpieczniki i ograniczniki przepięć. Drugim ważnym elementem są inwertery do fotowoltaiki zmieniające prąd stały na prąd przemienny i jeszcze kilka innych czynników.

Dość kompleksowo o tym co ważne piszą na stronie jednego instalatora https://hymon.pl/oferta/inwertery/
Awatar użytkownika
baranek
Posty: 190
Rejestracja: 30 cze 2020, 21:57

Re: Ważne elementy przy instalacji paneli?

Post autor: baranek »

Akurat na samej instalacji fotowoltaicznej i montażu paneli się nie znam i u mnie robiła to profesjonalna firma. Mogę powiedzieć, że doskonale sprawdza się u mnie moc http://inovativ.pl/project_category/5kwp/ i jak na ten moment całkowicie mi wystarcza.
Chabław76

Re: Ważne elementy przy instalacji paneli?

Post autor: Chabław76 »

Kładąc panele podłogowe ważne są podkłady zabezpieczające i wygłuszające. Natomiast przy podłogach winylowych https://www.vox.pl/podlogi-vox-winylowe-viterra nie ma zbyt skomplikowanego montażu. Zaprojektowane z systemem click, więc nie trzeba ich jakoś dodatkowo łączyć
ODPOWIEDZ