Opieka dla pieska

Radzimy, rekomendujemy, komentujemy. Szukasz wsparcia lub opinii? Napisz!
Źrebak21

Opieka dla pieska

Post autor: Źrebak21 »

Cześc, czy Wasze psy jeżdzą z Wami na różnego typu wyjazdy czy zostawiacie je komuś pod opieką? Zastanawiam się właśnie co zrobić z pieskiem moim na czas wyjazdu. Niby mogę go wziąc, ale nie wiem czy nie narobie mu tym stresu. Szukam więc jakiegoś hotelu dla psów w okolicach Gdańska. Znacie coś?
Oluś23

Re: Opieka dla pieska

Post autor: Oluś23 »

W zasadzie to zostawiałem przeważnie u jakiegoś znajomego, z tym, że wiadomo, druga osoba np. sąsiad też nie zawsze ma czas. Hotel dla psów jest fajnym rozwiązaniem bo pracują tam zazwyczaj prawdziwi miłośnicy zwierząt. W takich hotelach pies ma często sporo luksusów :D.
Dżejki

Re: Opieka dla pieska

Post autor: Dżejki »

Są też takie strony jak Pethomer gdzie można wyszukać tymczasowego opiekuna dla zwierzaka. Znajdujesz i dogadujesz z nim co i jak. Możesz ustalic czy pies będzie w domu Pethomera, czy też Twoj pies będzie odwiedzany przez niego u Ciebie. Zapewniają oni bardzo fajną opiekę, wiec warto sprawdzić.
Świerk

Re: Opieka dla pieska

Post autor: Świerk »

Dokładnie, też słyszałam o https://pethomer.com/. Super sprawa. Sądzę, jednak że lepiej się zdecydować na pobyt psa w domu opiekuna. Pies wtedy nie jest sam, ma ciągła opiekę, a ci ludzie z pethomera są odpowiednio weryfikowani. Są to miłośnici zwierząt, także pies na pewno nie będzie się nudzić, ani nie będzie smutny.
Oluś23

Re: Opieka dla pieska

Post autor: Oluś23 »

Pethomer to też fajne rozwiązanie, nie korzystałam, ale słyszałam bo znajomi coś dzialali z tym. Podobno mega fajna sprawa i dla właściciela i dla psa samego. Mniejszy stres itd jak pies zostaje sam w domu, pethomer może do niego przychodzić, lub też wziąć go do siebie.
Oleśśka

Re: Opieka dla pieska

Post autor: Oleśśka »

Nie wiem czy to dobry pomysł. Mamy z mężem zarezerwowany pobyt w górach na cały tydzień i waham się co zrobić z naszą Kersi. Raczej planujemy ją wziąć ze sobą. Właściciele pensjonatów nie mają nic przeciwko. Zostało nam jeszcze trochę czasu, więc się dokształcam. Wiem, że kleszcze https://johndog.pl/blog/zdrowie/choroby ... -leczenie/ mogą być problemem i samotne zostanie w pokoju. Na kleszcze kupimy preparat. Zamówiłam też klatkę i będziemy się uczyć w niej spędzać czas.
łowca

Re: Opieka dla pieska

Post autor: łowca »

Ja zawsze zabieram swojego psa ze sobą. Nie wyobrażam sobie zostawić go gdzieś i narażać na niepotrzebny stres. Zarówno ja jak i mój pies uwielbiamy wodę i często nad jakiś zalew jeździmy. Interesowały mnie więc kamizelki dla psów do wody . W sieci znalazłem ich sporo i zdecydowałem się na jedną z nich. Będę o wiele spokojniejszy o swojego psa w wodzie.
sikóra

Re: Opieka dla pieska

Post autor: sikóra »

W sumie sama się moim pieskiem opiekuję i nie chcę tego zmieniać. Niedługo czeka nas fryzjer dla psa www.best-friends.pl i tego się obawiam troszkę. To będzie pierwsza wizyta w takim miejscu i myślę, że warto będzie się do niej przygotować. Nie wiem, czy będzie to łatwe, ale na pewno będziemy próbować. Jakoś trzeba zapanować nad niesfornym włosiem ;) .
ODPOWIEDZ