Dom dla seniora Familia

Radzimy, rekomendujemy, komentujemy. Szukasz wsparcia lub opinii? Napisz!
Awatar użytkownika
Justynian1997
Posty: 1
Rejestracja: 20 sty 2020, 2:19

Dom dla seniora Familia

Post autor: Justynian1997 »

Witam serdecznie. Czy ktoś z was słyszał lub ma jakieś opinie na temat domu seniora familia.lodz.pl? Czy mieszkańcy mają tam zapewnioną odpowiednią opiekę? Potrzebuję znaleźć zaufaną placówkę opiekuńczą.
Awatar użytkownika
Dominika
Posty: 1
Rejestracja: 10 mar 2020, 17:04

Re: Dom dla seniora Familia

Post autor: Dominika »

Mieszka tam mój dziadek i przynajmniej raz w tygodniu go odwiedzam. Moim zdaniem to wspaniałe miejsce z profesjonalną opieką medyczną i rodzinną atmosferą. Mieszkańcy mają dostarczane zdrowe posiłki przez firmę cateringową, chodzą też na zajęcia rehabilitacyjne i bardzo dba się o ich bezpieczeństwo.
Awatar użytkownika
Paltuska
Posty: 34
Rejestracja: 07 paź 2019, 21:36

Re: Dom dla seniora Familia

Post autor: Paltuska »

Takie miejsca bardzo się przydają, szczególnie dla osób, które nie są w stanie zaopiekować się osobami starszymi na własną rękę. Wiadomo, że jest to bardzo problematyczne w wielu przypadkach i też nie raz wymaga opieka specjalistycznego sprzętu. Ja już orientowałam się w takich rzeczach. Tu firma https://www.brandvital.eu/ pewnie i wam się przyda, mają tu między innymi aparaty słuchowe, łóżka rehabilitacyjne, specjalistyczne schodołazy, balkoniki, czy też wózki inwalidzkie.
Awatar użytkownika
polina
Posty: 172
Rejestracja: 17 maja 2019, 22:36

Re: Dom dla seniora Familia

Post autor: polina »

Dla mnie takie miejsca to absolutna ostateczność. Do mnie zdecydowanie bardziej przemawia od jakiegoś już czasu modne w Niemczech rozwiązanie czyli opiekunki dla osób starszych. Uważam, że to dużo mniejszy stres dla seniora niż zmiana miejsca, w którym ma się żyć. Ja szukałam miejsca w którym można znaleźć wiadomości na temat opieki nad seniorem i na https://wykwalifikowanaopiekunka.pl/opieka-seniora/ znalazłam bardzo ciekawe artykuły poradnikowe. Z pewnością jeszcze nie raz zajrzę na tą stronę.
Awatar użytkownika
Mirk2921
Posty: 107
Rejestracja: 10 mar 2019, 23:13

Re: Dom dla seniora Familia

Post autor: Mirk2921 »

Ja mogę Wam polecić dom opieki w Nowym Dworze Mazowieckim. Nazywa się "Dom Rodzinny". Konkretnie jest to zakład opiekuńczo-lecznicy. Mają nawet oddział paliatywny, wiec i schorowane bardzo osoby mogą tam przebywać. Seniorzy mogą liczyć w ośrodku na naprawdę dobrą opiekę i warunki.
Awatar użytkownika
zorza
Posty: 57
Rejestracja: 10 sty 2019, 11:47

Re: Dom dla seniora Familia

Post autor: zorza »

Zazwyczaj seniorzy przyjmują też wiele leków dlatego warto wiedzieć, że w dozie jest teraz dla nich promocja. W godzinach 8-12 mogą kupić leki 20% taniej.
Awatar użytkownika
mikela
Posty: 51
Rejestracja: 01 paź 2019, 9:15

Re: Dom dla seniora Familia

Post autor: mikela »

No tak, ale co jeśli kto musi być przy chorym 24h/7? Zatrudnić wtedy 2? 3? opiekunki, które by się wymieniały w opiece czy wziąć kogoś i zaoferować mieszkanie? Dlatego ja uważam, zeby własnie zapisać seniora do ośrodka http://podtopolami.eu domy opieki są różne, nie każdy jest surowy i odpychający, wiele prywatnych domów seniora to miejsca, gdzie starsi ludzie czują się dobrze, są zoopiekowani i moga w towarzystwie osób w podobnym wieku realizować się i spokojnie żyć
ODPOWIEDZ